Prezidentas lankysis LAT, susitiks su naująja pirmininke

Nausėda su Erdoganu aptars Baltijos ir Juodosios jūros regionų saugumą

(1)

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį vyksta į Turkiją, kur susitiks su šalies vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu (Redžepu Tajipu Erdohanu).

Per dvišalį Lietuvos ir Turkijos valstybių vadovų susitikimą bus aptarti Baltijos ir Juodosios jūros regionų saugumo klausimai, pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, informavo Prezidentūra.

Taip pat valstybių vadovai kalbėsis apie dvišalių politinių, ekonominių Lietuvos ir Turkijos santykių raidos perspektyvas.

Turkijos vaidmuo tarptautinėje arenoje išaugo Rusijai pradėjus karą Ukrainoje. Ši NATO narė tarpininkavo deryboms tarp Maskvos ir Kyjivo dėl Ukrainos grūdų eksporto, karo belaisvių. Ankaros balsas taip pat svarbus Švedijai ir Suomijai siekiant narystės NATO – Turkija ir Vengrija liko vienintelės aljanso valstybės, neratifikavusios šių Šiaurės šalių stojimo dokumentų.

Ankara delsimą motyvuoja kaltinimais Švedijai, kad ji suteikia prieglobstį, jos nuomone, teroristams, ypač Kurdistano darbininkų partijos (PKK) nariams, tačiau nurodo, kad yra pasirengusi greičiau pritarti Suomijos stojimui į Aljansą. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder