Prezidentas su Seimo valdyba aptars rudens sesijos darbus

Nausėda su valdžios, LB, darbuotojų ir verslo atstovais aptars ekonominę padėtį

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį rengia susitikimą su Seimo, Vyriausybės, Lietuvos banko (LB), darbuotojų ir verslo atstovais – jame bus aptariamas politinis atsakas į ekonomikos nuosmukį. 

Kaip BNS informavo Prezidentūra, susitikime bus aptartos „ekonominės politikos priemonės, kurios padėtų šalies ūkiui toliau augti ir artėti prie pažangiausių pasaulio ekonomikų“.

„Tarp jų – tos, kurios didintų viešąsias investicijas, gerintų žemų ir visutinių pajamų gavėjų situaciją, skatintų konkrečių verslo sričių konkurencingumą, papildomas investicijas, stiprintų verslo ryšius su esamais eksporto partneriais, padėtų įsitvirtinti naujose rinkose“, – teigiama Prezidentūros komentare.

Šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) pirmąjį ketvirtį, palyginti su tuo pat metu pernai, smuko 3,7 proc. ir tai buvo antras ketvirtis iš eilės, kai fiksuojamas BVP smukimas – ketvirtąjį 2022 metų ketvirtį, palyginti su tuo pat metu 2021-aisiais, jis smuko 0,4 proc.

Prezidento patarėja Irena Segalovičienė šią savaitę teigė, kad Lietuvos ekonomika turi potencialo šiemet išlikti augime, tačiau daug įtakos tam turės Europos Sąjungos investicijos ir gebėjimas tinkamai administruoti šias lėšas.

Ji atkreipė dėmesį, kad spartinant BVP augimą svarbus veiksnys bus europinės investicijos.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad nuosmukis pirmąjį ketvirtį labai nenustebino, tačiau, anot, jos, reikėtų palaukti antrojo įverčio, kuris parodys, kurioms veiklos sritims tenka didžiausia susitraukimo našta. 

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen gegužės pradžioje recesiją vadino niūriausiu scenarijumi, kuriam nėra pagrindo, ji teigė mananti, kad Lietuva yra užgrūdinta krizių ir išbandymų, todėl sugebės su „šita situacija pakankamai sėkmingai susidoroti“.

LB vadovas Gediminas Šimkus yra sakęs, kad šalies ekonomikos nuosmukis pirmąjį ketvirtį nustebino neigiamai, tačiau jis tikisi, kad pirmasis BVP įvertis vėliau dar gali keistis į gerąją pusę.

G. Šimkus sakė, jog dar anksti „užsakyti mišias“ šalies ekonomikai, nes darbo rinka yra aktyvi, atlyginimai auga toliau, nedarbas išlieka stabilus. 

Pirmojo šių metų ketvirčio BVP antrąjį įvertį Valstybės duomenų agentūra skelbs gegužės 31 dieną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder