Nei dujų, nei naftos Lietuva iš Rusijos balandį neimportavo

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią Statistikos departamento informaciją, jog balandį Lietuva vis dar importavo dujas ir naftą iš Rusijos, Energetikos ministerija informuoja, jog nei dujų, nei naftos Lietuva iš Rusijos balandį savo reikmėms neimportavo.

Tai patvirtina dujų sistemos operatorės „Amber Grid“ bei vienintelės naftos importuotojos Lietuvoje bendrovės „Orlen Lietuva“ duomenys.

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, jog Lietuva labai atsakingai vertina įsipareigojimą neimportuoti energetinių išteklių iš Rusijos.

„Visiškas dujų, naftos ir elektros iš Rusijos atsisakymas yra įvykęs faktas, todėl bet kokie statistiniai duomenų interpretavimai ne tik menkina Lietuvos patikimumą tarptautinėje arenoje, bet ir mažina pasitikėjimą oficialiąja statistika“.

„Statistikos departamentas turi detalizuoti ir paaiškinti skelbiamus dujų, naftos ir jos produktų importo, eksporto ir tranzito duomenis, aiškiai pateikiant šių produktų kilmės šalis ir nurodant kiek importuotų produktų buvo patiekta Lietuvos rinkai.

Priešingu atveju yra klaidinama ne tik mūsų, bet ir pasaulio bendruomenė, atidžiai stebinti šalių priklausomybės nuo Rusijos energetinių išteklių klausimą“, – teigia ministras.  

„Amber Grid“ patvirtina, kad nuo 2022 m. balandžio 1 dienos į Lietuvą šalies ir kitų ES valstybių poreikiams per perdavimo sistemos jungtį su Baltarusija nebuvo importuota nė vienos molekulės gamtinių dujų iš Rusijos.

Visas per perdavimo sistemą Lietuvos poreikiams reikalingas dujų kiekis balandį buvo tiekiamas iš Klaipėdos SGD terminalo ir Latvijos. Dujų sistemos perdavimo duomenys yra objektyviausias šaltinis, nes parodo importuojamų dujų kilmę ir kiekius.

Dujų tranzitas į Rusijos Karaliaučiaus sritį minimu laikotarpiu buvo beveik nepakitęs. 2021 m. balandį jis buvo 2,38 TWh, o 2022 m. balandį – 2,28 TWh.

Tuo tarpu „Orlen Lietuva“ pateiktais duomenimis, paskutinis REBCO žaliavinės naftos tanklaivis Būtingės naftos terminale buvo iškrautas kovo mėnesį. Nuo minėto laikotarpio AB „ORLEN Lietuva“ visiškai atsisakė rusiškos kilmės naftos produktų. Balandžio mėnesį žaliavinės naftos iš Rusijos Federacijos bendrovė neimportavo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder