Neįtikėtina: Švėkšnos apylinkėse užfiksuota meška (3)

Trečiadienį apie 23 val. Švėkšnos apylinkių miškuose (tarp Vilkų Kampo ir Bliūdsukių kaimų) medžiotojų klubo „Ąžuolas“ įtaisyta kamera užfiksavo neįtikėtiną vaizdą - laukinėje gamtoje vaikščiojančią mešką. Įvykį patvirtino klubo narys Vidas Mauricas. Pasak vyriškio, šiuose kraštuose jau labai seniai niekas neatsimena tokio vaizdo. Kaip teigė medžiotojas, paskutinė meška Lietuvoje buvo nušauta 1883 m., o pastaraisiais metais jos pasirodo tik kaip laikini svečiai iš užsienio, atkeliaujančios į Lietuvos Pietus.

Pasak mokslininkų, Lietuvoje meškos nuolat negyvena – tik retsykiais užklysta iš kaimyninių valstybių. Teigiama, jog meškas išnaikino medžiotojai. Didėjant gyventojų tankumui ir vystantis gyvulininkystei lokius imta persekioti kaip plėšrūnus, darančius žalą naminiams gyvuliams. Daug meškų išnyko ir dėl miškų kirtimo.

Šleivakojės nėra sėslios ir klajoja gana dideliais atstumais. Tikėtina, kad miškuose atsirandant vis daugiau stebėjimo kamerų, rudosios į objektyvus paprasčiausiai patenka dažniau nei anksčiau.

Vis tik yra tikinčių, jog tik laiko klausimas, kada meškos apsistos Lietuvoje.

Ar Švėkšnoje užfiksuota meška yra nuolatinė gyventoja, ar tik laikina atvykėlė, kol kas niekas pasakyti negali. Bet kokiu atveju miškuose būkite atsargūs!

Raktažodžiai
Fotošopas - kad bet kas neslampinetų ir bravorininkų netrukdytų. Vot.
Bitin's, 2021-05-21 21:58
gi straipsnyje parasyta ,kad laukiniams gyvunams labai pakenke per didelis Lietuvos gyventoju tankis ,kitaip tarian gyventoju populiacija ,todel dabar ir yra igyvendinamas issukis kaip sumazinti Lietuvos gyventoju populiacija ir isretinti - praskiesti ta tanki ,dabar ir dirbama ta linkme ,todel ir transporto nera , ir parduotuviu ir pasto ,beje vietoje pasto galima augintis pasto balandzius-karvelius ,tikrai tai butu gera isseitis ,nes tai patikrinta laiko ir netgi ivairiose karuose isbandyta .Jus ponia puikiai suprantate ,kai bus visiskai nepakeliamos gyvenimo ir buities salygos tai ir gyventoju tankis sumazes savaime ,tuomet gales laisvai netrikdomos gyventi net tik meskos bet ir dramblai ,liutai bei kazkokie raganuosiai .Trumpai tarian reikia iairinti laukine fauna ,ka nesugebejo padaryti sovietai tai dabar esancioms partijoms valdzije vieni juokeliai ,jei jau sugeba pakeisti valstybiu pavadinimus ir sukrauti svetimu valstybiu prezidentams lagaminus tai del laukine faunos tik nusisvilpti ......
poniai Kamiliai , 2021-05-21 19:30
Greitai visi Lietuvos kaimai dėl gyventojų trūkumo, pavirs į Černobilio zonos šabakštynus. Susisiekimo su miestais nėra, parduotuvės-nėra, mokyklos ir pašto skyriai uždaromi, med.aptarnavimas tik didžiuosiuose miestuose, kurių kaip minėjau, nepasieksi. Štai ir ateina meškos, vilkai, kiti laukiniai gyvūnai ieškodami sau tinkamų teritorijų..,,Ačių"Lietuvą valdžiusioms partijoms, jų statytiniams, kurie geriau rūpinasi visokiom ukrainom, baltarusijom ar netgi afrikom nei savo šalies piliečiais
Kamanė, 2021-05-21 16:42
Sidebar placeholder