Neringa sulaukė garbingų svečių

Neringoje vyko Europos menininkų kolonijų federacijos „euroArt“ narių susitikimas – čia viešėjo apie 40 šios organizacijos narių iš Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Belgijos, Nyderlandų.

Europos menininkų kolonijų federacija vienija Europoje gyvavusias menininkų kolonijas ir rezidencijas. Dailininkų kolonija veikė ir Nidoje – XIX amžiaus antroje pusėje – XX amžiaus pradžioje ši Kuršių nerijos gyvenvietė buvo vokiečių dailininkų, intelektualų pamėgta vasarojimo ir kūrybos vieta. Iki Antrojo pasaulinio karo Nidoje kūrė apie 300 dailininkų, čia lankėsi fotografai, rašytojai, aktoriai, kompozitoriai. Jie Kuršių nerijoje rado ramybės salą, kūrybinio įkvėpimo šaltinį. Šios dailininkų kolonijos gyvavimo metu Nidoje sukurti darbai šiandien žinomi visame pasaulyje.

Nidos dailininkų kolonijos tradiciją Neringa siekia atkurti ir šiandien. Apie tai buvo diskutuojama kartu su čia viešėjusiais Europos menininkų kolonijų federacijos „euroArt“ nariais, kuriuos pasveikino Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis bei Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis svečiams pristatė Neringos savivaldybės strateginius tikslus kultūros srityje, tarp kurių ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukcijos įgyvendinimas, ir daugiafunkcio kultūros centro Nidoje įkūrimas bei vokiečių peizažisto Ernsto Mollenhauerio namo pritaikymas kultūros reikmėms.

Federacijos „euroArt“ nariams pristatytas kultūrinis Kuršių nerijos kraštovaizdis, Kuršių nerijos istorijos muziejuje atverta Nidos meno kolonijos paroda iš klaipėdiečio Aleksandro Popovo kolekcijos, Blodės viešbučio muziejus ir pan.

Europos šalių meno kolonijas ir rezidencijas jungianti organizacija „euroArt“ įkurta 1994 m. Briuselyje, globojant Europos Parlamentui ir Europos Komisijai, siekiant išsaugoti iki Antrojo pasaulinio karo Europoje veikusių meno kolonijų praeitį bei sukurti naujos – bendros – meninės ateities galimybę.

***

Gerbiami mokytojai ir visa Neringos švietimo bendruomene,

nuoširdžiai sveikinus jus Tarptautinės mokytojo dienos proga ir dėkoju už jūsų pramingą darbą, pastangas bei kantrybę dirbant su kiekvienu vaiku.

Jūsų darbas yra be galo svarbi misija, susijusi ne tik su žinių perdavimu, bet ir pamatinių jaunosios kartos vertybių ugdymu. Pokyčių kupiname pasaulyje turi plėstis ir jūsų pasaulėžiūra - tam, kad ne tik rastumėte kelią į vaikų širdis, bet ir tinkamai paruoštumėte juos ateičiai. Džiaugiuosi jūsų kūrybiškumu, nuolatiniu augimu kartu su mūsų vaikais.

Būkite laimingi, gerbiami ir mylimi. Tvirtos sveikatos ir šviesios kasdienos.

Darius JASAITIS, Neringos savivaldybės meras

***

Dailės darbų paroda „Marių pasakos“

Kuršių nerijos istorijos muziejuje – unikali galimybė aplankyti parodą, sukurtą iš pačios naujausios VšĮ „Nidden“ sukauptos Nidos dailininkų kolonijos darbų kolekcijos.

Šį kartą VšĮ „Nidden“ pristato naują parodą „Marių pasakos“ iš Aleksandro Popovo kolekcijos.

Kiekvienas iš Nidos kolonijos dailininkų savo akimis ir teptukais pasakoja savitą marių gyvenimo istoriją: F. Behrento „Nidos pakrantė prie prieplaukos“ – jūs jau romantikos ir ramybės oazėje, A. Degnerio „Vakaro sutemos“ – jūs matote ypatingas Kuršių nerijos spalvas, C. Knaufo „Kopų vaizdas prie Purvynės“, A. Kolde „Kurėnai“, E. Mollenhauerio „Pakrantės peizažas su laivais" – jūs jaučiate vėją savo plaukuose, B. Genzmer „Kuršių mergaitės“ – ir šypsena nenueina nuo jūsų veidų…

Paroda veiks Kuršių nerijos istorijos muziejuje iki spalio 15 d. Muziejus dirba nuo antradienio iki šeštadienio 10–17 val.

***

Paskaita TAU klausytojams

Neringos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai kviečiami į paskaitą „Pasižvalgykime po Australiją”. Paskaita vyks spalio 4-ąją, antradienį, 15.15 val. Neringos savivaldybėje, Tarybos posėdžių salėje adresu: Taikos g. 2. Paskaitos lektorė - Angelė Pakamorienė. Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centras (Taikos g 11/2).

***

Metas susirūpinti kaminų būkle

Neringos gyventojai kviečiami suskubti ruoštis kūrenimo sezono pradžiai. Asmenys, turintys židinius ar būstą šildantys kietuoju kuru, raginami išsivalyti kaminus bei įvertinti jų būklę. Prieš pradedant kūrenti krosnį taip pat privaloma ją atidžiai apžiūrėti ir, jei reikia, suremontuoti, išvalyti dūmtraukius. Neringos savivaldybė primena, kad svarbi apsauga nuo gaisro – automatiniai dūmų detektoriai, kurie privalomi kiekvienuose namuose.

***

Koreguojamas autobusų tvarkaraštis

Atsižvelgiant į pasikeitusį AB „Smiltynės perkėla“ keltų judėjimo tvarkaraštį, nuo spalio 1-osios pakoreguotas ir autobusų judėjimo, vežant keleivius vietiniu (priemiestiniu) reguliaraus susisiekimo maršrutu, tvarkaraštis.

Neringos savivaldybė kviečia atkreipti dėmesį į tai, kad paskutinis autobusas iš Nidos išvyksta 19 val., o iš Smiltynės (nuo Senosios perkėlos) – 20.10 val.

21.10 val. reisas iš Smiltynės (Naujosios perkėlos) bus vykdomas tik pagal poreikį, iš anksto informavus prieš 3 val. tel. 8 615 44 689, +370 666 22 027.

POKYČIAI. Visą pakoreguotą autobusų tvarkaraštį rasite interneto svetainėje neringa.lt Neringos savivaldybės nuotr.

POKYČIAI. Visą pakoreguotą autobusų tvarkaraštį rasite interneto svetainėje neringa.lt Neringos savivaldybės nuotr.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder