Neringoje kuriamos „žaibo operos"

Vaikai kuria ir atlieka operas vaikams. Skamba neįtikėtinai? Neringoje startavusio projekto „Žaibo opera“ (angl. „Snappy opera“) metu vos per keletą mėnesių bus sukurtos ir pastatytos trys operos vaikams su visais jos elementais – dainininkais, muzikantais, režisūra bei scenografija.

„Žaibo opera“ – 10 minučių trukmės vaikų opera vaikams, griaunanti klaidingą suvokimą, jog opera yra sudėtingas muzikos žanras.

Jos kūrybiniame procese formuojama žaisminga, akimirksnio kūrybinė atmosfera, pasitelkiant Didžiosios Britanijos „Mahogany“ operos teatre sėkmingai veikiančias operos teatro praktikas ir metodologiją, kurią Neringoje pristato menininkas Frederic Wake-Walker.

Idėja gimtojoje Neringoje ir kaimynystėje, Klaipėdoje, kurti šio žanro operas kilo operos solistei Laurynai Bendžiūnaitei.

„Snappy Operas“ yra laimėjimus skinanti Didžiosios Britanijos meninė edukacinė programa, skirta vaikams. O mes esame pirmieji, kurie statysime snapp’ius už Britanijos ribų“, – apie „Žaibo operą“ savaitraščiui „7 meno dienos“ pasakojo operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė. – Mano didžiulis noras, kad pirmieji juos patirtų pajūrio vaikai, pildosi jau dabar. Tai opera, besirandanti tarytum spragtelėjus pirštais ir trunkanti vos 10 minučių. Ją galima vadinti „žaibiška opera“, taip radosi pavadinimas ir grotažymė #žaibopera. Su mažaisiais dirba profesionalūs režisieriai, muzikantai, kompozitoriai, čia yra visi elementai, reikalingi statant operą. Tačiau pagrindinis šio projekto dalyvis, diktuojantis visas sąlygas, – vaikas. Tokioje operoje nėra solistų. Tai visiškai kitoks būdas rašyti, statyti ir atlikti operą.“

„Žaibo operos“ kūrybinė komanda – muzikos vadovas Vytautas Valys, režisierė Evelina Šimelionė, libreto vertėjas Virginijus Pupšys. Atlikėjai – Neringos gimnazijos, Neringos meno mokyklos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos auklėtiniai ir mokytojai.

Projekto organizatorius – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Projektą remia Neringos savivaldybė.

***

Pristatys monografiją apie kuršininkų kalbą

Sausio 26 d. 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida) dr. Dalia Kiseliūnaitė pristatys savo monografiją „Kuršių nerijos kuršininkų kalba. I dalis. Fonetika ir fonologija“.

Monografijoje aprašyta baltų geolekto ‒ Kuršių nerijos kuršininkų kalbos ‒ fonetika ir fonologija. Pirmojoje dalyje supažindinama su šio geolekto atsiradimo istorija, sociolingvistine charakteristika, svarbiausiais tyrinėjimais ir dokumentavimu, analizuojamos jo išnykimo priežastys. Antrojoje dalyje sinchroniniu, diachroniniu, sociolingvistiniu ir etnolingvistiniu lygmenimis atliktas fonetikos ir fonologijos tyrimas remiasi garso įrašais ir rašytiniais šaltiniais. Prieduose pateikiami keli iššifruotų garso įrašų tekstų fragmentai. Elektroninėje knygos versijoje veikia nuorodos, siejančios tekste esančius pavyzdžius su atitinkamu garso failu prieduose.

Organizatoriai: Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka ir Neringos muziejai.

***

Informacija senjorams

Neringos senjorai kviečiami š. m. sausio 26 d. į baseiną - pasisemti jėgų, geros nuotaikos ir gerai praleisti laiką. Registracija vyksta Neringos socialinių paslaugų centre (Taikos g. 11/2) arba telefonu: 8 698 56 209.

***

Kviečia registruotis Kaziuko mugei

Vasario 25 d., šeštadienį, nuo 11 iki 14 valandos Preilos-Pervalkos bendruomenės namuose bei kieme šurmuliuos Kaziuko mugė.

Norinčiuosius pardavinėti, edukuoti ar kitaip dalyvauti šventėje Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kviečia registruotis telefonu +370 616 95 037.

Išlydėkime žiemą drauge!

***

Ekskursija po Nidą

Sausio 28 d., šeštadienį, 12 val. ekskursija „Nida – Parnidžio, Urbo ir Angių kopų amfiteatre įsikūrusi gyvenvietė“.

Ekskursijoje bus pasakojama apie Nidą, tarp kopų įsikūrusią gyvenvietę, kartu diskutuojant apie Kuršių neriją šiandien. Pasivaikščiojimo metu Gražina Žemaitienė atsakys į klausimą: kas čia traukia žmones – miškas, kopos, jūra, gyvenvietės ar kitoks nei žemyne gyvenimo būdas? Susitikimo vieta: Lotmiškio g. 1, prie UNESCO atminimo ženklo, Nidoje.

G. Žemaitienė gimė Šilutėje, studijavo Kauno technologijos universitete, į Neringą persikraustė 1989-aisiais. Gražinos darbo sritys apima kraštovaizdžio projektų rengimą ir įgyvendinimą Kuršių nerijoje, rekreacinių objektų planavimą tiek miško žemėje, tiek urbanizuotose teritorijose, prevencinės priežiūros darbus Kuršių nerijos lankytojams.

Daugiau informacijos https://nidacolony.lt/

***

Knygos pristatymas

Sausio 28 d. 17 val. Thomo Manno muziejuje rašytojas Laurynas Katkus pristatys savo knygą „Nakvynė Berlyne“.

Laurynas Katkus yra žymus Lietuvos rašytojas, eseistas ir vertėjas, gyvenantis Vilniuje. Jis išleido keletą eilėraščių ir esė rinkinių, romaną „Judantys šešėliai“. Anglų ir vokiečių kalbomis pasirodė penkios L. Katkaus knygos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder