Renginio organizatoriai susitiko su Neringos savivaldybės atstovais. Neringos savivaldybės nuotr.

Neringoje vyks Pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatas

Neringa pradeda pasiruošimą kitų metų rugsėjį kurorte vyksiančiam Pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatui.

Pirmieji čempionato organizaciniai klausimai aptarti Neringos savivaldybėje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Edvinas Kriūnas, Lietuvos 470 jachtų klasės asociacijos prezidentas Antanas Juodsnukis bei svečias iš Lenkijos - buriuotojas, Pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionato organizatorių atstovas Tomaszas Gumińskis.

Pirmasis Pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatas vyko Lenkijoje 2018-aisiais. Neringoje vyksiantis čempionatas bus pirmasis toks renginys Lietuvoje. Planuojama, kad čempionate dalyvaus sportininkai iš tokių šalių kaip Australija, Brazilija, Kanada, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Japonija, Ukraina, Slovėnija, Turkija, Lenkija ir Jungtinės Amerikos Valstijos.

„Neringa yra buriuotojų meka, tad siekiame, kad čia vyktų kuo daugiau buriavimo sporto renginių“, - pažymi svečius priėmęs Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Meras pasidžiaugė, kad vasaros pabaigoje - rugsėjo pradžioje Neringoje vyko olimpinės 470 jachtų klasės pasaulio jaunimo čempionatas, kurio dalyviai iš Neringos išsivežė pačius gražiausius įspūdžius.

Kitais metais Neringoje vyksiantis Pasaulio kurčiųjų čempionatas svarbus ir tuo, kad 2024-aisiais sukanka šimtas metų, kai Prancūzijos sostinėje Paryžiuje pirmą kartą suorganizuotos kurčiųjų olimpinės žaidynės (Deaflympics). Neringoje vyksiančio čempionato metu bus paminėta ir ši sukaktis.

***

Įvertinti Nidos KTIC "Agila" pasiekimai

Agila“ laukia įkurtuvių ateinančiais metais, pasibaigus rekonstrukcijai, o kūrybinė komanda jau dabar turi daug idėjų ir planų. Projektuotojų vizualizacija

Agila“ laukia įkurtuvių ateinančiais metais, pasibaigus rekonstrukcijai, o kūrybinė komanda jau dabar turi daug idėjų ir planų. Projektuotojų vizualizacija

Kultūros ministro įsakymu už pastarųjų penkerių metų aktyvią ir kryptingą veiklą kasmet skiriamos trys premijos Lietuvoje veikiantiems kultūros centrams. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ įvertintas už kūrybingą, novatorišką veiklą, skatinančią kultūrinės raiškos įvairovę bei už profesionalaus meno kūrimą ir sklaidą.

Nidos KTIC „Agila“ vadovė Edita Lubickaitė džiaugiasi įvertinimu ir sako, kad nors pastaraisiais metais teko gyventi be namų, meninei, kultūrinei veiklai sienų nereikia: „Vienas iš kūrybiškumo dėmenų - nepatogumas.“

„Agila“ laukia įkurtuvių ateinančiais metais, pasibaigus rekonstrukcijai, o kūrybinė komanda jau dabar turi daug idėjų ir planų.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis pasveikino „Agilos“ kolektyvą ir džiaugiasi puikiomis žiniomis, atskriejusiomis iš Vilniaus.

Kultūros ministerijos premijos taip pat skirtos Jonavos ir Šilalės rajonų savivaldybių kultūros centrams.

Tokiu būdu siekiama skatinti kūrybingą ir efektyvią kultūros centrų veiklą, įvertinant savivaldybių ir kitų kultūros centrų pasiekimus, jų sukuriamas ir teikiamas kultūros paslaugas visuomenei. Vienos premijos dydis - 70 bazinių socialinių išmokų (BSI).

***

Kvietimas senjorams

Rugsėjo 28 d. 18 val. restorane „Nidos prieplauka“, Naglių g. 16, vyks Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti skirtas koncertas.

Šventinėje programoje - Liveta ir Petras Kazlauskai.

Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centras, tel. +370 698 56 209.

***

Gerbiami turizmo srities darbuotojai, paslaugų teikėjai,

nuoširdžiai sveikinu jus rugsėjo 27-ąją minimos Pasaulinės turizmo dienos proga!

Neringos kurortas yra išskirtinis ne tik kultūriniu Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, bet ir giliomis kurortinėmis tradicijomis bei bendruomene, kuri užtikrina, kad tai, kuo žavisi visas pasaulis, gyvuotų, o kiekvienas čia užsukęs išvyktų su pačiais gražiausiais prisiminimais.

Dėkoju kiekvienam, kuris su šypsena ir begaliniu rūpesčiu sutinka kiekvieną besilankantįjį Neringoje.

Linkiu kūrybinio įkvėpimo, kantrybės, tvirtos sveikatos ir džiuginančio pažinimo jausmo keliaujant.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis

***

Užuojauta

Nuoširdžiai užjaučiame Nidos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytoją Aureliją Čiunkienę dėl mylimos Mamos mirties.

Netekties skausmą tesumažina šviesus Jos prisiminimas ir nuoširdi mūsų užuojauta.

Linkime Viešpaties paguodos ir globos, sielos ramybės, tikėjimo ir stiprybės šią sunkią valandą.

Nidos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas" bendruomenė

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder