Neringos kurortas pristatytas tarptautinėje turizmo parodoje Vokietijoje

Lapkričio 4-6 dienomis Neringos kurortas pristatytas tarptautinėje rudeninėje „Reise Lust 2022“ parodoje Brėmene, kurią aplanko apie 30 tūkstančių lankytojų.

Vokietija nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pradžios Neringos kurortui išlieka pirmo prioriteto užsienio rinka, iš kurios sulaukiama daugiausiai užsienio svečių. Dveji pandemijos metai ypač neigiamai paveikė atvykstamąjį turizmą, tad labai svarbu, atsiradus šiai galimybei, pristatyti Neringą tarptautinėse rinkose,užmegzti ir atnaujinti turizmo verslo kontaktus.

Parodoje vokiečius ypač domino saugumo situacija Lietuvoje bei galimybės keliauti dviračiais ir kemperiais po Lietuvos pajūrį.

Parodoje taip pat buvo pristatytas projekto „Kuršių nerija: paveldas bendruomenei ir pasauliui“ metu sukurtas turistinis maršrutas, kuris kviečia keliautojus leistis į 4 stotelių maršrutą „Kuršių nerijos įkvėpimas“ bei pažinti Kuršių neriją lėta eiga, atrandant jos žavesį bei išskirtinumą visais metų laikais.

Įgyvendinant projektą taip pat buvo sutvarkytas gamtos ir istorijos paveldo objektas – atlikti Nidos Urbo kalno II etapo darbai, įrengtas edukacinis takas su informaciniais stendais, pritaikytas ir mažiesiems Neringos kurorto svečiams, kviečiantis žaismingai pažinti Urbo kalną bei visą Kuršių neriją. Kompleksiškai pabaigus I ir II etapų darbus, buvo užbaigtas Urbo kalno 7 km takų tinklo sutvarkymas. Įgyvendinus Urbo kalno sutvarkymo darbus, buvo žymiai sumažintas kietųjų dangų skaičius, o sovietmetį menančios plytelės pakeistos gamtinei aplinkai artimesne – natūralia stabilizuota smėlio-žvyro danga. Antrojo etapo darbus atliko UAB „Vikva“ praėjusių metų pabaigoje.

Publikacija parengta įgyvendinant projektą „Kuršių nerija: paveldas bendruomenei ir pasauliui“ pagal Europos kaimynystės priemonę. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį. Projekto biudžetas, tenkantis Neringos savivaldybės administracijai, siekia 441 477,74 Eur, iš kurių 397 329,96 Eur - Europos Sąjungos lėšos, 44 147,78 Eur – Neringos savivaldybės biudžeto lėšos.

***

Neringos miesto garbės piliečio vardas - doc. dr. Nijolei Strakauskaitei

Neringos savivaldybės taryba Neringos miesto garbės piliečio vardą nusprendė suteikti istorikei, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresniajai mokslo darbuotojai, Kuršių nerijos istorijos ir kultūros tyrėjai doc. dr. Nijolei Strakauskaitei.

Neringos miesto garbės piliečio vardas doc. dr. N. Strakauskaitei suteiktas už indėlį tiriant Kuršių nerijos daugiakultūrę istoriją, Rytų Prūsijos ir Prūsų Lietuvos kultūros istoriją ir identiteto problematiką bei už praeities tyrimų sklaidą tarptautiniu mastu.

Jos kandidatūrą Neringos miesto garbės piliečio vardui suteikti pateikė Neringos muziejai ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su 20 po siūlymu pasirašiusių neringiškių bei visuomenėje žinomų autoritetingų asmenybių.

„Neringos bendruomenei pasisekė, kad jos dalimi yra gerbiama Nijolė Strakauskaitė, kuri padeda kiekvienam iš mūsų suprasti daugiasluoksnę ir daugiakultūrę Kuršių nerijos istoriją bei prisideda prie to, kad šio krašto praeitis būtų šiandieninės Neringos identiteto dalimi. Jos publikacijos, knygos yra visuomet laukiamos, o renginiai, skirti pristatyti Kuršių nerijos praeitį ir iškilias jos asmenybes, – visuomet gausiai lankomi“, – pabrėžia Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Juodkrantėje gimusi ir čia gyvenanti doc. dr. N. Strakauskaitė tris dešimtmečius nuosekliai tyrinėja Rytų Prūsijos, Prūsų Lietuvos kultūros istoriją ir identiteto problematiką, daugiausia dėmesio skirdama Kuršių nerijos praeičiai.

Ji yra studijų „Kuršių nerija – Europos pašo kelias“ (2001 metais išversta į anglų, vokiečių, rusų kalbas), „Kultūros kraštovaizdis prie Kuršių marių", kelionių vadovų po Klaipėdą, Kuršių neriją ir Karaliaučių, kelių dešimčių mokslinių straipsnių lietuvių, vokiečių, prancūzų, rusų kalbomis autorė. Didžiulio susidomėjimo sulaukė prieš kelerius metus pristatyta jos monografija „Juodkrantės kurorto „aukso amžius“: nuo susikūrimo XIX a. viduryje iki katastrofos 1945”.

Nuo 2001 metų doc. dr. Strakauskaitė yra Thomo Manno kultūros centro kuratoriumo narė, nuo 2007 m. Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo narė (2007-2014 m. šio kuratoriumo pirmininkė), nuo 2013 m. Kuršių nerijos nacionalinio parko tarybos narė, nuo 2014 m. Elko istorijos muziejaus mokslo tarybos narė. Už kelis dešimtmečius vykdomus Kuršių nerijos praeities tyrinėjimus ir populiarinimą jai buvo suteikta Neringos savivaldybės įsteigta Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija.

Doc. dr. N. Strakauskaitė yra dešimtoji asmenybė, papildžiusi Neringos miesto garbės piliečių gretas.

Neringos miesto garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonija vyks lapkričio 11 d. 16 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje, Pamario g. 53, Nida, Neringa.

Juodkrantiškių, norinčių pasveikti savo bendruomenės narę su šiuo apdovanojimu, autobusas lauks autobusų stotelėje "Gintaro įlanka“ 15.10 val. ir autobusų stotelėje ,,Juodkrantės gyvenvietė“ (prie L. Rėzos g. 8B) 15.15 val.

Dėl detalesnės informacijos ar dėl ketinimų vykti iš Preilos ir Pervalkos prašome kreiptis telefonu +370 698 08783 iki lapkričio 11 d. 15.00 val.

DEŠIMTOJI. Juodkrantiškė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė papildė Neringos miesto garbės piliečių gretas.  Neringos muziejų nuotr.

DEŠIMTOJI. Juodkrantiškė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė papildė Neringos miesto garbės piliečių gretas.  Neringos muziejų nuotr.

***

Skelbiama ekspertų atranka

Neringos savivaldybė iki 2022 m. gruodžio 2 d. vykdo asmenų, pretenduojančių atlikti Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamų sričių ir programų projektų ekspertinį vertinimą, prašymų priėmimą.

Kvalifikaciniai reikalavimai pretendentams:

1. turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą;

2. turėti specialiųjų žinių, įgūdžių, kompetencijos ir ne mažesnę kaip 1 metų profesinės veiklos, darbo ar paraiškų ekspertinio vertinimo patirtį kultūros ir meno ar kitoje srityje;

3. būti nepriekaištingos reputacijos. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per praėjusius 5 metus buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo, jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.

Pretendentai pateikia šiuos dokumentus:

1. pretendento anketa;

2. išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijos.

Pretendentas dokumentus pateikia Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriui (toliau – Kultūros skyrius) paštu (Taikos g. 2, 93123 Neringa) arba elektroniniu būdu (el. pašto adresu [email protected]). Informacija teikiama tel. (8 469) 52622.

Paraiškos priimamos nuo 2022 m. lapkričio 7 d. iki 2022 m. gruodžio 2 d. įskaitytinai.

Konkurso rezultatai bus paskelbti ir visi pateikusieji paraiškas informuoti paštu arba elektroniniu būdu. Garantuojame visų pretendentų konfidencialumą.

Pretendento anketą bei aktualius dokumentus rasite interneto svetainėje, adresu neringa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder