Nida Grunskienė

Nida Grunskienė apie prokuratūros autoparką: automobiliai yra tokios būklės, kad kyla pavojus prokurorų saugumui

(2)

Apie tai prokuratūros vadovė prabilo trečiadienį, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) posėdyje pristatinėjusi praėjusių metų prokuratūros veiklos ataskaitą.

„Mums labiausiai nerimą kelia mūsų automobilių parkas, kuriame yra 2005–2008 metų gamybos automobiliai, su kuriais nesaugu važiuoti, o važiavimo turime pakankamai daug, nes yra panaikintos prokuratūros 29 rajonuose, yra sustambinti taškai, iš kurių prokurorai turi važiuoti palaikyti valstybinį kaltinimą į rajonus, kur nėra prokuratūrų“, – kalbėjo N. Grunskienė.

„Automobiliai yra tokios būklės, kad baisu dėl prokurorų saugumo, kurie važiuoja tais automobiliais. Kitą kartą tikrai baisu, kad neišlįstų kojos, bevairuojant tokį automobilį“, – pasakojo prokuratūros vadovė.

Anot N. Grunskienės, prokuratūros iš viso turi 37 tarnybinius automobilius: 26 iš jų yra 2005–2008 m. gamybos, o kiti, kurie yra nuomojami, naujesni.

Ji pažymėjo, kad prokuratūra, siekiant atnaujinti autoparką, norėtų ne pirkti, o daugiau nuomoti automobilių.

„Kad išsinuomotume bent keletą naujų automobilių, mums reikėtų apie 100 tūkstančių eurų metams“, – TTK posėdyje sakė N. Grunskienė.

TTK pirmininkė: reikia paskaičiavimų, kad diskusija būtų konstruktyvesnė

Eltos kalbinta TTK pirmininkė, konservatorių atstovė Irena Haase teigė sutinkanti, kad prokurorų autoparkas turėtų būti atnaujintas. Tiesa, jos įsitikinimu, transporto priemonių pasirinkimas prokurorų įvaizdžiui įtakos nedaro.

„Manau, prokurorų įvaizdis priklauso nuo jų kompetencijos, dalyvaujant bylose. Transporto priemonė padeda pasiekti teismus arba ikiteisminio tyrimo įstaigą, kur prokuroras tyrimą kuruoja. Įvaizdžio formavimas?

Nemanau, kad transporto priemonė kažkaip veikia. Aišku, techniškai tvarkinga transporto priemonė privalo būti, su techniškai netvarkinga juk negali važinėti, čia visiems aišku“, – kalbėjo I. Haase.

TTK vadovė pažymėjo, kad prokuratūra, norėdama, jog Vyriausybė skirtų daugiau lėšų jų autoparko atnaujinimui, turėtų pateikti konkrečius paskaičiavimus, konkretų lėšų poreikį.

„Pasakyti, kad kažkas negerai, blogai ir reikia tam tikros lėšų sumos, nepakanka. Reikia apibūdinti, pateikti konkrečias detales, pateikti įrodymus, paskaičiavimus, kad tų lėšų reikia šitam tikslui. Tuomet ir diskusija su Finansų ministerija būtų konstruktyvi“, – dėstė I. Haase.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder