Nidos forumas šiemet klaus, ar jau ateina pasaulio pabaiga

Po vasaros vėstančiomis rugsėjo 10-11 dienomis neringiškius ir jų svečius kvies jau ketvirtą kartą organizuojamas Nidos forumas - ne vien pasišnekėti apie aktualijas, bet ir apmąstyti jas plačiau. Šiemet apmąstymams parinkta dramatiškai skambanti tema - „Finis mundi?“(„Pasaulio pabaiga?“).
 

Pasaulio pabaigos tema Vakarų kultūroje itin aktuali. Religiniu požiūriu ji gyvuoja nuo pat pirmųjų krikščionybės dienų, ne kartą vis nauju pavidalu sugrįždama viduramžiais ir vėlesniais laikais, o sekuliarizmo periodu įgydama ir mokslinės fantastikos pavidalą. Juk nuolat suvokiame, kad nieko nėra amžina, kad ir pasaulis, kuriame jaučiamės saugūs, vieną dieną gali sugriūti. Todėl pasaulio pabaigos nuotaikos itin plinta neramiais krizių laikais.

Apie Vakarų pasaulio krizę ar saulėlydį kalbos netyla jau mažiausiai visą šimtmetį, tačiau šiandien jos smarkiai suaktyvėjusios. Pagaliau visas mūsų pasaulio bėdas dar labiau išryškina COVID-19 pandemija, kuri, viena vertus, pati didina atstumus tarp tautų ir žmonių, o, antra vertus, savo aktualumu užgožia visas kitas problemas, sudarydama dar palankesnes sąlygas tyčinio skaldymo ir savaiminio skaldymosi procesams. „Ar to dar maža, kad turėtume pagrindo kalbėti apie finis mundi grėsmę?“ - klausia forumo sumanytojas ir organizatorius, Thomo Manno kultūros centro kuratoriumo narys Antanas Gailius.

Jis džiaugiasi, kad į forumą pavyko pasikviesti įdomių ir įvairių kalbėtojų. „Mums didelė garbė, kad mūsų renginiu susidomėjo tokie pranešėjai kaip dr. Vladimiras Kara-Murza, Jonas Ohmanas ir dr. Katarzyna Korzeniewska. Neabejotinai įdomios bus dr. Viliaus Bartninko, ambasadoriaus Petro Vaitiekūno mintys, o generolas Klausas Naumanas, buvęs NATO karinio komiteto pirmininkas, forume dalyvaus jau antrą kartą iš eilės. Tačiau šiame renginyje ypač svarbus ir publikos įsitraukimas - čia susirenka intelektualūs ir įžvalgūs žmonės, todėl jų diskusijos dažnai būna ne mažiau vertingos negu pranešimai.“

Renginį organizuojančio Thomo Manno kultūros centro direktorė dr. Lina Motuzienė pritarė, kad į forumą susirenkantys klausytojai labai svarbūs. „Todėl nusprendėme, kad jų skaičius turėtų būti kuo mažiau ribojamas organizatorių finansinių galimybių. Anksčiau labiausiai kviesdavome studentus ir doktorantus už simbolinę kainą, bet jų galime priimti tik tiek, kiek turime tam lėšų. Todėl šiemet nusprendėme taip pat sudaryti galimybę atvykti žmonėms, kurie anksčiau galbūt drovėdavosi registruotis, nenorėdami naudotis studentams skirtomis nuolaidomis ir lengvatomis. Jie šiemet galės dalyvauti forume, susimokėdami tik už savo nakvynę ir maitinimą. Tikimės šitaip pritraukti dar daugiau įdomių žmonių, praturtinsiančių mūsų diskusijas.“

Daugiau informacijos rasite www.mann.lt

-----

XXI tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis”

Liepos 2 d., penktadienis

Nida. Aikštelė prie restorano „Sofa de Pancho“ (Pamario g. 24B) 19.00 TEATRO SÓ (Portugalija) - „Šypsena“

Liepos 3 d., šeštadienis

Nida. Aikštelė prie restorano „Sofa de Pancho“ (Pamario g. 24B) 19.00 DANSK RAKKERPAK (Danija, Italija) - „Gyvenimas puikus!“

Visi festivalio renginiai nemokami.

Festivalį „Šermukšnis“ pristato LRT ir „Kultūros uostas Klaipėda“. Festivalį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Teatr KTO pasirodymą remia Lenkijos institutas Vilniuje - Instytut Polski w Wilnie. Organizatoriai: Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centras Žvejųrūmai, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.

----

Poezijos skaitymai keliasi į Eduardo Jonušo namus

NEATSITIKTINAI. Pirmiesiems poetiniams skaitymams Eduardo Jonušo namai pasirinkti neatsitiktinai – ši vieta ir paties menininko asmenybė ilgus dešimtmečius traukė į Nidą sugrįžti ne vieną iškilų kūrėją.

NEATSITIKTINAI. Pirmiesiems poetiniams skaitymams Eduardo Jonušo namai pasirinkti neatsitiktinai – ši vieta ir paties menininko asmenybė ilgus dešimtmečius traukė į Nidą sugrįžti ne vieną iškilų kūrėją.

Tęsdami literatūrinį maršrutą „Įžodintais Kuršių nerijos pėdsakais“, projekto organizatoriai liepos 1 d. 19 val. kviečia į Eduardo Jonušo namus Nidoje, kur prasidės poezijos skaitymų iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą“ ciklas.

Šiais metais Juliaus Kelero sudaryta ir Neringos Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos išleista knyga pristato šešiasdešimt vieno lietuvių poeto tekstus apie Kuršių neriją. Iki šiol dar nesame turėję tokio pobūdžio antologijos, todėl, J. Kelero žodžiais, "kviečiame pažvelgti į Kuršių neriją – sudėtingo, išskirtinio istorinio likimo kraštą iš lietuviškos poetinės perspektyvos“.

Įspūdingi, galbūt kažkieno primiršti, o kitiems negirdėti lietuvių poetų eilėraščiai suskambės aktorės Kristinos Švenčionytės balsu. Jai talkins akordeonistas Edmundas Gylys.

Pirmiesiems poetiniams skaitymams Eduardo Jonušo namai pasirinkti neatsitiktinai – ši vieta ir paties menininko asmenybė ilgus dešimtmečius traukė į Nidą sugrįžti ne vieną iškilų kūrėją.

Knygos pavadinimui pasirinkta eilutė iš Valdemaro Kukulo eilėraščio „Noriu sugrįžti į Nidą“ skamba kaip kvietimas ne tik fiziškai sugrįžti į Neringą, bet leistis į vidinę kelionę – išgyventi, kaip skambant žodžiui Kuršių nerijos kraštovaizdis, pasak literatūrologo Marijaus Šidlausko, tampa žmogaus sieloraščiu.

Iš Eduardo Jonušo namų literatūrinis maršrutas ves į Juodkrantę, kur liepos 9 d. 20 val. poezija ir muzika skambės prie vilos „Monbijou“ Juodkrantės kurorto dienų metu.

Aktorės Kristinos Švenčionytės parengta programa iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą“ nuskambės ir mažiausiose Neringos gyvenvietėse – Preiloje ir Pervalkoje, taip pat į Nidą plaukiančiame laive (informaciją sekite puslapyje kultūrossala.lt).

Projekto organizatorius – Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka, partneris – Eduardo Jonušo namai.

-----

Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic voice 2021“

DEVINTASIS. Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic voice 2021“ Juodkrantėje vyks jau devintą kartą.

Liepos 2-4 dienomis jau devintąjį kartą Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centro lauko estradoje, vyks tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic voice 2021“.

Festivalio organizatorių – Mažeikių rajono savivaldybės, Liudviko Rėzos kultūros centrų bei visuomeninės organizacijos „Lietučiukės“ paskaičiavimu, per aštuonerius metus festivalio scenoje dėl pagrindinių prizų „Grand Prix“, „Grand prix silver“ bei „Grand prix junior“ varžėsi jau gerokai per tūkstantis atlikėjų iš įvairių pasaulio šalių. Šiais metais laukiame jaunųjų talentų iš Armėnijos, Ukrainos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Ispanijos, Kanados, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

Festivalis-konkursas Juodkrantėje vyksta tris dienas: dalyviai nuo 6 iki 27 metų varžosi solistų, džiazo vokalistų bei ansamblių kategorijose. Konkursantai per pirmąsias dvi dienas turi atlikti po vieną dainą, o liepos 4 dieną nuo 18 val. prasideda konkurso kulminacija – didysis laureatų koncertas ir apdovanojimai.

Jaunuosius atlikėjus vertina reikli tarptautinė komisija, kurią sudaro vokalo mokytojai, dainininkai, kompozitoriai, muzikos vadybininkai, analogiškų konkursų organizatoriai ir vadovai iš įvairių šalių.

„Festivalis „Baltic voice“ dėl savo aukšto muzikinio lygio jau gerai žinomas užsienyje, jis yra puikus tramplynas jauniesiems atlikėjams toliau siekiant vokalinių aukštumų.

Pagrindinis festivalio tikslas – sukviesti vaikus ir jaunimą iš visų šalių, suteikiant jiems galimybę kartu pasidalinti savo pasiekimais mene ir įrodyti, kad daina – jėga, kuri, peržengdama visas sienas, jungia tautas.

Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Neringos savivaldybė, UAB „Stemma Group“.

Daugiau informacijos: https://www.balticvoicecontest.com/ ir https://www.facebook.com/BalticVoiceContest

-----

Informacija dėl savavališkai įrengtų eismo reguliavimo priemonių pašalinimo

Neringos savivaldybės administracija gauna labai daug skundų dėl viešose miesto automobilių stovėjimo vietose savavališkai įrengtų užrakinamų stulpelių ir eismo reguliavimo priemonių, pakeliamųjų užtvarų.

Dar šių metų gegužės mėnesį buvo išplatinta informacija miesto gyventojams apie prievolę susiderinti užrakinamų stulpelių ir pakeliamųjų užtvarų įrengimą privačiuose sklypuose ir miesto viešosiose automobilių stovėjimo aikštelėse bei kitose bendro naudojimo erdvėse. Labai maža dalis gyventojų pasinaudojo šia galimybe ir pateikė būtinus dokumentus derinti.

Vadovaujantis Neringos savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklių, patvirtintų Neringos savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. sprendimu Nr. T1-114, 28.15 punktu, draudžiama „savavališkai įrengti, eksploatuoti ir (ar) naudoti technines eismo reguliavimo priemones (kelio ženklus, užtvarus, kelių ženklinimą ir kt.) eismo zonose, daugiabučių namų kiemuose ir kitose bendrojo naudojimo teritorijose, neturint Neringos savivaldybės nuolatinės saugaus eismo komisijos pritarimo“.

Savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų, pakartotinis administracinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Atsižvelgdami į nurodytas aplinkybes, informuojame, kad Neringos gyvenvietėse nuo 2021 07 07 iki 2021 07 14 bus vykdomi savavališkai viešose miesto automobilių stovėjimo aikštelėse ir kitose erdvėse įrengtų užrakinamų stulpelių bei kitų įrenginių pašalinimo darbai. Prašome iki šio termino pašalinti savavališkus įrenginius. To nepadariusiems asmenims bus pradėta administracinė teisena, o įrenginiai pašalinti.

Papildomai informuojame, kad nuo 2021 07 19 bus tikrinamos privačios teritorijos ir taikomos įstatymu nustatytos administracinio poveikio priemonės.

Išsamesnė informacija teikiama el. paštu [email protected] arba telefonu (8 469) 25 642.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder