Vyriausybėje – išvada dėl gaminančių vartotojų saulės elektrinių prijungimo

Norintieji įsigyti saulės elektrinės dalį iš saulės parkų netrukus galės teikti paraiškas kompensacijoms (1)

Gyventojai, savo būstuose negalintys įsirengti saulės elektrinių, tačiau norintys naudoti atsinaujinančią energiją ir taip prisidėti prie žaliosios energetikos plėtros, o kartu mažinti išlaidas už elektrą, kviečiami pasinaudoti galimybe gauti subsidiją.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) liepos 15 d. skelbia kvietimą gyventojams kreiptis dėl kompensacijų už saulės elektrinės dalies įsigijimo iš elektrinių parkų. Tam, kaip nurodo Aplinkos ministerija, iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 20 mln. eurų.

Paraiškas teikti gali daugiabučių ir individualių namų gyventojai, taip pat gyventojai, kuriems priklauso sodų paskirties pastatas (sodo namas).

Finansavimas bus skiriamas už iki 10 kW galios saulės elektrinę įsigytą iš saulės parkų. Kompensacijos dydis už 1 kW siekia 323 eurus.

„Elektrinės įsigijimas iš saulės parkų yra puiki galimybė gyventojams, negalintiems jų įsirengti savo būste, tapti gaminančiais vartotojais. Klimato kaitos programos investicijos dar labiau išplės žaliosios energetikos bendruomenę, padidins energetinę nepriklausomybę.

Džiaugiamės, jog vis daugiau žmonių energija apsirūpins patys, taip pat tai leis mažinti išlaidas už elektros energiją“, – akcentavo APVA Nacionalinių programų valdymo departamento direktorius Jonas Balkevičius.

Paraiškos bus vertinamos pagal du kriterijus: gyvenamojo pastato (buto) šildymo būdą ir įsigyjamą saulės elektrinės iš saulės parko galią. Aukštesnis balas skiriamas tiems būstams, kurie neprijungti prie centralizuotai tiekiamos šilumos tinklų, ir tiems, kurie rinksis mažesnės galios elektrines.

Paraiškas gyventojai gali teikti iki rugpjūčio 15 d. per informacinę sistemą APVIS.

Aplinkos ministerijos duomenimis, iki šiol daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų jau yra įsigiję saulės elektrinės dalį iš saulės parkų ir gavę daugiau kaip 4,5 mln. eurų kompensacijų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder