Nužudyto migranto giminės laukia Lietuvos pasiaiškinimų

(22)

Ketvirtadienio vakarą į Minską atvyko Lietuvos-Baltarusijos pasienyje rasto negyvo migranto iš Irako giminaičiai - dėdė Ali Jusifas al-Haresas ir jaunesnysis brolis Ali Huseinas al-Harisas. Tik atskridę jie pareiškė, kad lauks Lietuvos pasiaiškinimų, praneša „Belorus Segodnia".

Ketvirtadienio vakarą į Minską atvyko Lietuvos-Baltarusijos pasienyje rasto negyvo migranto iš Irako giminaičiai - dėdė Ali Jusifas al-Haresas ir jaunesnysis brolis Ali Huseinas al-Harisas.

Tik atskridę jie pareiškė, kad lauks Lietuvos pasiaiškinimų, praneša „Belorus Segodnia".

Pasak jų, apie nelaimę juos informavo Baltarusijos garbės konsulas Irake ir Turkijoje Madžidas al-Kaisis (Majid AL-QAYSI) ir jie nedelsdami išvyko.

„Norime žinoti, už ką Lietuvos policininkai arba pasieniečiai nužudė mūsų brolį? Jis buvo beginklis. Jis nebuvo nei teroristas, nei banditas. Jis buvo paprastas žmogus. Gydytojas", - teigė giminaičiai.

Irakiečių teigimu, nužudytasis programėlėse „WhatsApp" ir „Viber" rado informaciją apie tai, kad tiek Europa, tiek Lietuva yra pasirengusios priimti pabėgėlius iš jų šalies.

„Mes Irake verčiamės labai sunkiai, - sakė jaunesnysis migranto brolis - todėl jis ir susiruošė į Lietuvą. Tikėjosi, kad ten - demokratija. Dabar mes sieksime išsiaiškinti kas jį nužudė ir kodėl.

Rytoj (penktadienį - aut. past.) apžiūrėsime jo kūną. Girdėjome apie tai, kad lietuvių pasieniečiai jį labai smarkiai sumušė. Jį rado ir padėti mėgino baltarusių pasieniečiai.

Ar tai yra demokratija? Ar tai Europa? Mes apskųsime tiek pasieniečių, tiek ir Lietuvos veiksmus".

Baltarusijos garbės konsulas Irake M.al-Kaisis susirinkusiems žurnalistams teigė, kad dabar daugelis Irako piliečių mėgina legaliai patekti į Europą.

„Jie tikėjosi, kad ten, Europoje, galės ramiai gyventi. Jūs neįsivaizduojate, kiek irakiečių socialiniame tinkle „Facebook" mato reklamas, žadančias, kad Lietuva ir Vokietija yra pasirengusi juos priimti.

O šiandien mus pasiekia žinia, kad dar mažiausiai keturi žmonės mirė Lietuvoje įkurtose pabėgėlių stovyklose.

Vienas žmogus mirė dėl problemų su širdimi. Mes Irako ambasadoje dabar tarsimės, ką galime padaryti. Spręsiu šiuos klausimus per Irako Užsienio reikalų ministeriją", - žadėjo konsulas.

Pasinaudodamas proga, jis priminė kokiomis sąlygomis, po Vakarų įsikišimo, dabar gyvena irakiečiai.

„Ligoninių, kaip ir mokyklų bei universitetų, nėra. Nėra elektros. Jie neturi viso to, ką turi normalūs žmonės.

Nėra darbo, todėl žmonės ir vyksta svetur. Iki karo buvome turtinga ir visko turinti šalis. Vakarai šaukė - „Sadamas Huseinas - diktatorius", o ką mes per tuos 17-a metų be jo gavome?

Išleidome milijardus JAV dolerių ir negavome nieko. Už tokius pinigus buvo galima nuo nulio atstatyti tris valstybes.

Kur ta, Europos mums žadėta, demokratija? O juk jie žadėjo, kad irakiečiai gyvens saugiai ir laimingai.

Dabar jie specialiai trukdo Baltarusijai, nes tai - viena ramiausių šalių pasaulyje. Gyvenu čia jau 21-erius metus ir galiu pasakyti, kad kitos tokios saugios valstybės Europoje nėra", - apibendrino M. al-Kaisis.

Primename

Lietuvos vyriausybės vadovė I. Šimonytė žinią apie irakiečio mirtį kategoriškai neigia ir vadina melu:

„Puikiai žinome propagandiniuose karuose naudojamas istorijas".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder