Paauglės nužudymo byla – jau už uždarų durų

Vėl atversta 15 metų šiaulietės itin žiauraus ir ciniško nužudymo byla. Prokuratūra siekia mergaitės žudikus - nepilnametę ir du jaunus vyrus - įkalinti ilgiau, nei skyrė pirmosios instancijos teismas. Tačiau šį kartą procesas nebebus viešas.

Išskirtinai žiaurus atvejis

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį ėmėsi visuomenę sukrėtusios 15 metų paauglės nužudymo bylos, kurioje pernai nuteisti 15 metų I.Z., 24 metų Edvinas Braziulis ir 19 metų Osvaldas Žvirgždas.

Kaip rašė „Vakaro žinios", 2022 m. liepos 4-osios vakarą nuteistieji pasikvietė pažįstamą paauglę atvykti į Šiauliuose, Gegužių gatvėje esantį butą, kuriame gyveno broliai Žvirgždai. Jai neleista išeiti, atimtas telefonas ir per kelias valandas suduota daug smūgių kumščiais, kojomis, daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas spaudžiant pagalvę ant aukos veido, įkišus skudurą į burną ir apvyniojus lipnia juosta rankas ir galvą.

Nuo sužalojimų penkiolikmetė mirė įvykio vietoje. Jos išneštą kūną pievoje prie konteinerių tą pačią dieną apie 21.30 val. rado policijos pareigūnai.

Nustatyta, kad aukai buvo suduota mažiausiai 16 smūgių, iš kurių 7 - į galvą. Anot teismo medicinos eksperto, jam profesinėje praktikoje yra tekę susidurti su taip žiauriai sužalotu paaugliu, tačiau pastarasis atvejis esantis iš ypatingai retų.

Šiaulių apygardos teismas nepilnametei skyrė sėdėti už grotų 8 metus, anksčiau jau du kartus teistam E.Braziuliui - 16 metų, O.Žvirgždui - 15 metų. Teisėjų kolegija pabrėžė, kad „nusikaltimas padarytas itin ciniškai, itin žiauriai ir ekzekucijos auka patyrė kančias".

Dėl nusikaltimo ar jį padariusio asmens slėpimu kaltintą kaltinamojo brolį 22 metų Edviną Žvirgždą teismas išteisino, nes nustatyta atsakomybę šalinanti aplinkybė.

Saugos nepilnametės duomenis

Prokuratūrai pirmosios instancijos teismo nuosprendis atrodo per švelnus, todėl apeliaciniu skundu prašoma E.Braziuliui ir O.Žvirgždui skirti 20 metų, o nepilnametei - 10 metų laisvės atėmimą. Taip pat prašoma E.Žvirgždą pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir už tai skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėti 2 metams.

Nuteistieji irgi apskundė nuosprendį: prašo skirti švelnesnes bausmes bei sumažinti priteistus civilinius ieškinius. Trims nužudytos paauglės artimiesiems yra priteista po 10 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo.

Kaip informavo „Elta", Apeliaciniame teisme nuteistosios advokatė prašė surengti uždarą posėdį, nes jos ginamoji I.Z. nepilnamete buvo ir nusikaltimo padarymo metu, ir dabar dar nėra sulaukusi pilnametystės: „Uždaras posėdis reikalingas, kad apsaugoti nepilnametės duomenis, įskaitant medicininius."

Šiaulių apygardos teisme ši byla buvo nagrinėjama viešai. Vis tik uždaram posėdžiui neprieštaravo ir Generalinės prokuratūros prokurorė Jolita Urbelienė.

„Nuteista nepilnametė, gali būti paviešinti duomenys apie privatų procesų dalyvių gyvenimą, ne tik nuteistoji, bet ir nužudytoji bei nukentėjusieji yra nepilnamečiai", - citavo „Elta" teisėją Liną Šiukštą.

Apeliacinio teismo posėdyje visi proceso dalyviai dalyvavo nuotoliniu būdu. O.Žvirgždas ir E. Braziulis yra suimt ir laikomi Šiaulių kalėjime. Dėl sveikatos būklės negalėjo dalyvauti E.Žvirgždas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder