Ingrida Šimonytė

Pabaigus karantiną, bus tariamasi, kada jis vėl būtų skelbiamas (3)

Vyriausybei pirmadienį nusprendus nuo liepos baigti dėl COVID-19 įvestą karantiną, bus sprendžiama, kada jis vėl būtų skelbiamas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Mums reikia sau susidėlioti ir paskelbti tam tikrą kuždesį, kaip sako bankininkai, taip pat ir plačiajai visuomenei, kokių aplinkybių sutapimas būtų pagrindas Vyriausybei grįžti prie nutarimo, kuris vėl iš naujo nustatytų karantino režimą“, – posėdyje sakė premjerė.

I. Šimonytė pabrėžė, kad nors visi norėtų, kad tokio sprendimo vėl priimti nereikėtų, negalima atmesti, kad tai gali tapti būtina.

„Matome, kad net ir tose šalyse, kur skiepijimosi mastai yra gerokai didesni negu Lietuvoje, atvejų skaičius kai kur auga pakankamai sparčiai ir jeigu tai pradės vėl kelti įtampą sveikatos sistemai, to ignoruoti negali jokia vyriausybė“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, situacija, lyginant nuo metų pradžios yra pasikeitusi: viena vertus, ją taiso vakcinacija, kita vertus, išlieka naujų atmainų grėsmė. Taip svarbiu faktoriumi lieka ligoninių užimtumas ir galimybės priimti pacientus.

„Kad nebūtų taip, kaip buvo praėjusį rudenį, kada karantino sprendimai buvo priimti pernelyg vėlai“, – sakė ji.

Planuojama, kad prie šio klausimo Vyriausybė grįžtų po dviejų savaičių.

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jis galios iki birželio 30-osios vidurnakčio. Nuo liepos šalyje liks galioti ekstremalioji padėtis.

Jie gi viską iš anksto planuoja.
akivaizdu, 2021-06-29 07:32
Nereikėjo nutraukti, nes vis tiek bus liepta rudenį atnaujinti, režimas tikrai neatleis priespaudos.
Manyčiau, 2021-06-29 07:00
Natūralu, kad bus skelbiamas rudenį prasidėjus peršalimo ligų sezonui...
Svečias, 2021-06-28 13:34
Sidebar placeholder