Padėka Neringos jaunimui - tradicinio renginio metu

Prabėgusius Lietuvos ir Europos jaunimo metus vainikuos net dvi Neringos jaunimui skirtos iniciatyvos. Jaunųjų neringiškių aktyvi veikla ir puikūs rezultatai bus atspindėti renginio „Neringos jaunimo apdovanojimai“ metu, kuriame pasirodys „Baltasis kiras“. Taip pat organizuojama jaunimo kelionė į metų muzikos apdovanojimų ceremoniją M.A.M.A 2022.

Neringos savivaldybė primena, kad 2022-ieji buvo paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Visuomenė buvo skatinama atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas. Pirmasis Jaunimo metams pažymėti skirtas renginys Neringoje vyko praėjusių metų pavasarį. Vasarą vykusio Tarptautinės jaunimo dienos minėjimo metu neringiškiai buvo kviečiami diskutuoti būtent jaunimui ir kurortui aktualiomis temomis.

Ir tai dar ne visos progos, kvietusios jaunuolius švęsti 2022-uosius. Praeitais metais Lietuvos jaunimas minėjo dar dvi svarbias sukaktis - Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos 30-metį ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo 50-metį. Šios organizacijos įnešė išskirtinį istorinį indėlį atstovaudamos ir vienydamos jaunimą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Iki šiol Jaunimo metai Lietuvoje buvo paminėti tik vieną kartą - 2000-aisiais. Tačiau nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik mus supantis pasaulis, bet ir užaugo nauja aktyvi ir smalsi jaunimo karta.

Be to, dėl kilusios COVID-19 pandemijos pastarieji metai jaunuoliams buvo neįprasti. Pasaulį ištikusi krizė nepašykštėjo naujų ekonominių ir socialinių iššūkių savarankišką gyvenimą pradedantiems ir įsitvirtinti siekiantiems jauniems žmonėms. Pandemijos pasekmės atsiliepė jų sveikatai, studijoms, užimtumui, laisvalaikiui bei paveikė jaunimo pilietinį aktyvumą.

2022 metais Neringos jaunimas, Neringos gimnazijos bei kitų ugdymo įstaigų mokiniai bei atstovai aktyviai įsitraukė į visuomenines projektines bei savanoriškas veiklas. Džiugu, kad jaunimas aktyviai dalyvavo Neringos renginiuose, aktyviai dalyvavo ugdymo įstaigų savanoriškoje veikloje, siekė gerinti mokslo ir sporto rezultatus, dalyvavo miesto, jaunimo iniciatyvų bei tarptautiniuose projektuose, kūrė, muzikavo, įgyvendino veiklas kartu su vaikais iš Ukrainos. Prie įvairių veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir Neringos jaunimo reikalų taryba, kuri iniciavo bei patvirtino jaunimui aktualias programas.

Siekdama padėkoti jaunimui už iniciatyvumą Neringos savivaldybė miesto gimnazijos mokiniams bei jaunimo atstovams dovanoja galimybę dalyvauti metų muzikos apdovanojimų ceremonijoje M.A.M.A 2022, kuri vyks sausio 27 d. Už jaunimo nuvežimą į ceremonijos vietą Neringos savivaldybė dėkoja Neringos gimnazijai.

Vasario 22 d. 17 val. Neringos jaunimas ir juos palaikantieji laukiami renginyje „Neringos jaunimo apdovanojimai 2022“. Renginio metu bus atsidėkota Neringos jaunimui už aktyvią veiklą bei puikius rezultatus. Renginio muzikinė grupė - „Baltasis kiras“. Šis renginys vyks Neringos bendruomenės namuose (Taikos g. 17, Nida).

Kviečia registruotis į "Stintapūkio" šventės mugę

AKTYVŪS. Jaunimo metus jaunieji neringiškiai pažymėjo prisijungdami prie įvairių iniciatyvų, vykusių Neringoje ir kituose šalies miestuose. Neringos savivaldybės nuotr.

***

Renginiai Neringoje

Sausio 26 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida) dr. Dalia Kiseliūnaitė pristatys savo monografiją „Kuršių nerijos kuršininkų kalba. I dalis. Fonetika ir fonologija“. Monografijoje aprašyta baltų geolekto ‒ Kuršių nerijos kuršininkų kalbos ‒ fonetika ir fonologija.

Sausio 28 d., šeštadienį, 12 val. vyks ekskursija „Nida - Parnidžio, Urbo ir Angių kopų amfiteatre įsikūrusi gyvenvietė“. Susitikimo vieta: Lotmiškio g. 1, prie UNESCO atminimo ženklo, Nidoje. Daugiau informacijos https://nidacolony.lt/

Sausio 28 d., šeštadienį, 17 val. Thomo Manno muziejuje rašytojas Laurynas Katkus pristatys savo knygą „Nakvynė Berlyne“. Laurynas Katkus yra žymus Lietuvos rašytojas, eseistas ir vertėjas, gyvenantis Vilniuje. Jis išleido keletą eilėraščių ir esė rinkinių, romaną „Judantys šešėliai“. Anglų ir vokiečių kalbomis pasirodė penkios L. Katkaus knygos.

***

Mokymai Neringos turizmo verslo atstovams

Kaip tinkamai naudoti socialinius tinklus savo verslo plėtrai? Kodėl socialiniai tinklai yra svarbūs jūsų verslui?

85 proc. tūkstantmečio (millenials) kartos atstovų naudoja socialinę žiniasklaidą planuodami keliones. 43 proc. šios kartos atstovų nesirenka vietų, jei iš ten nebus įmanoma dalintis savo atostogų akimirkomis per socialinius tinklus. 34 proc. šios kartos atstovų užsisako viešbutį, jei jį matė socialiniuose tinkluose. Tai tik keletas faktų, kurie rodo, jog socialiniai tinklai daro didžiulę įtaką turizmo sektoriaus įmonėms.

Neringos turizmo verslo atstovai kviečiami į nuotolinius mokymus apie socialinę žiniasklaidą, prasidėsiančius vasario 23 d., ketvirtadienį, 10 val. Mokymų trukmė - 90 min.

Jų metu jūs sužinosite:

kaip optimaliai naudoti socialinius tinklus, kad jie netaptų jūsų „laiko valgytojais“;

kokių minimalių pastangų prireiks, kad jūsų verslo atspindys socialinėje erdvėje nebūtų „apaugęs pelėsiu“;

kaip teisingai naudoti socialines platformas, jei neturime tikslo daryti didelės apimties komunikacijos ar reklamos kampanijų;

kiek ir kokių socialinių tinklų platformų pakanka.

Nuotoliniai mokymai vyks per „Zoom“ platformą.

Mokymus ves „Countline“ mokymų įmonės lektorius, komunikacijos ir ryšių su visuomene specialistas, dėstytojas Artūras Jonkus.

Būtina išankstinė registracija el. p. [email protected] arba tel. +370 682 19 473. Visiems užsiregistravusiems el. paštu bus atsiųsti prisijungimai.

***

Kviečia registruotis į "Stintapūkio" šventės mugę

2023 m. vasario 18-19 d. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kviečia prekybininkus žuvimi, žuvies produktais, kulinarinio paveldo atstovus, ūkininkus, prekiaujančius maisto produktais, į tradicinę „Stintapūkio“ šventę Neringoje.

Norintieji dalyvauti kviečiami pildyti anketą ir pateikti būtinus dokumentus, maisto tvarkymo, ūkio, verslo dokumentą. Anketą galima rasti interneto svetainėje adresu https://visitneringa.com

Registracija vyks iki 2023 m. vasario 5 d. 17 val. Mugė vyks Naglių g., Nidoje, vasario 18 d. nuo 11 iki 18 val. bei vasario 19 d. nuo 11 iki 16 val. Kilus klausimams prašome kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 612 06 864. „Stintapūkio“ šventės organizatorius - Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder