Tirs, kodėl Rytų europiečiams tiekiamas prastesnis maistas

PAGD ragina gyventojus būti pasirengusius galimoms grėsmėms: įvardino daiktus, kurių gali prireikti

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ketvirtadienį pristatė, kaip gyventojai turėtų tinkamai pasirengti galimoms grėsmėms.

PAGD civilinės saugos valdybos atstovas Ernestas Trunovas ragina gyventojus būti pasirengusius galimoms ekstremalioms situacijoms ir būti autonomiškus 72 valandas.

„Ko gali prireikti: rūbai, avalynė, higienos priemonės, žinoma, dokumentai, pinigai, iš maisto, tai aktualiausia, aišku, konservuotas maistas, vanduo, medikamentai, pirmosios pagalbos priemonės“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį teigė Ernestas Trunovas.

„Reikia, kad žmogus būtų kažkiek autonomiškas, kol juo negalės pasirūpinti valstybė, jei reikės daugelyje vietų gelbėjimo darbus daryti“, – sakė jis.

PAGD atstovas taip pat paaiškino, ką gyventojams reikėtų daryti jei prasidėtų kariniai veiksmai. E. Trunovo teigimu, tokioje situacijoje esminis dalykas yra nepanikuoti.

„Pagrindiniai dalykai – tai nepanikuoti. Visi turi dirbti savo darbą, visi turi savo funkcijas ir kokios mobilizacijos tarnybos patars, ką daryti tam tikros situacijos atveju“, – sakė PAGD atstovas.

„Jeigu yra tokia situacija, kad reikia gyventojui slėptis, tai pagrindinis patarimas – nebūti atviroje vietovėje, kur vyksta kariniai veiksmai ar krenta sviediniai. Reikia ieškoti priedangos ir joje būti: slėptis už sienų, būti namuose“, – akcentavo E. Trunovas.

Sidebar placeholder