Pajūrio akmens amžiaus keramika: paroda grįžta

Spalio 20 d. paroda „Pajūrio akmens amžiaus keramika“ grįžta į Nidą, į Kuršių nerijos istorijos muziejų (Pamario g. 53, Nida).

Maloniai kviečiame pasinerti į paslaptingą ir staigmenų nestokojantį akmens amžių: ši paroda gausi savo įvairove, pristatanti Nidos, Alksnynės ir Šventosios akmens amžiaus gyvenviečių keramiką.

Keramika - vienas seniausių amatų, akmens amžiuje iš esmės pakeitusių žmonių gyvenimą. Šaltą rytą išsivirti mėtų arbatos, po medžioklės pasimėgauti stirnienos troškiniu, tamsią naktį įžiebti ruonio taukais šviečiančią lempą buvo galima tik dėl keramikos. Moliniai puodai, dubenys ir taurės buvo naudojami kasdien ir nuolat dužo. Jų šukės, įmintos žemėje, užpustytos ar paskendusios, gulėjo tūkstantmečius, kol buvo atrastos archeologinių tyrimų metu. Akmens amžiaus gyvenvietėse randamos puodų šukės šiandien yra vienas pagrindinių šaltinių, pasakojančių apie tų laikų žmogų.

Indų svilėsiai pasakoja, ką valgė pirmieji pajūrio medžiotojai, žvejai ir gyvulių augintojai. Keramikos molio masės receptų ir indų formų skirtumai leidžia suprasti skirtingas visuomenes, kultūras ir nuspėti jų susidūrimų padarinius. Puodų ornamentai kviečia pažinti 4-3 tūkstantmečių pr. Kr. meną.

***

Organizuojama Klaipėdos apskrities regioninės kultūros tarybos konferencija

Panaudota Vytenio BUDRIO nuotr.

Spalio 18 d. Lietuvos kultūros taryba drauge su Klaipėdos regionine kultūros taryba rengia nuotolinę metinę konferenciją, skirtą tolygios kultūros raidai regione ir geriesiems pavyzdžiams aptarti bei 2022 m. kultūros ir meno projektų finansavimo gairėms pristatyti. Konferencijose kviečiami dalyvauti Klaipėdos apskrities kultūros ir meno bendruomenių nariai. Konferenciją galės stebėti visi norintieji, užteks nurodytu laiku prisijungti prie nuotolinio renginio per interneto svetainę www.kulturostaryba.zoomtv.lt. Konferencijos žiūrovai turės galimybę raštu pateikti klausimus pranešėjams. Pasibaigus regioninių kultūros tarybų konferencijoms, bus galima peržiūrėti ir jų įrašus.

Konferencijos programą rasite www.ltkt.lt

***

Kvietimas teikti prašymus dėl būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų

Prasidėjus šildymo sezonui mažas pajamas gaunantys asmenys kviečiami kreiptis dėl būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijų.

Kreiptis dėl kompensacijų reikia į Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Taikos g. 2, I a., 8 kab., Neringa).

Gyvenamąją vietą būste deklaravę arba būstą nuomojantys bendrai gyvenantys asmenys, arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į kompensacijas, jeigu kreipimosi dėl kompensacijų metu atitinka šiuos reikalavimus:

1. bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens nuosavybės teise turimo turto vertė neviršija turto vertės normatyvo (nuo 2020-05-21 ir 6 mėnesius po paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino atšaukimo nuosavybės teise turimas turtas nevertinamas);

2. kiekvienas vyresnis kaip 18 metų bendrai gyvenantis asmuo, vienas gyvenantis asmuo arba vaikas (įvaikis) nuo 16 iki 18 metų atitinka teisės aktu nustatytas sąlygas, kurioms esant bendrai gyvenantys asmenys arba vienas gyvenantis asmuo turi teisę į kompensacijas;

3. įsiskolinusieji už būsto šildymą ir (ar) karštą vandenį, ir (ar) geriamąjį vandenį su energijos, kuro, vandens tiekėjais yra sudarę sutartį dėl dalies skolos apmokėjimo arba teismas yra priteisęs apmokėti skolą.

Prašymus dėl kompensacijų taip pat galima teikti ir elektroniniu būdu per Socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.

Išsamesnė informacija teikiama Socialinės paramos skyriaus telefonu (8 469) 52 394.

***

Paskaita „Sveiki įpročiai - sveika gyvensena“

Paskaita, skirta Neringos trečiojo amžiaus universiteto klausytojams, vyks spalio 14-ąją, ketvirtadienį, 13.15 val. Nidos bendruomenės namuose, adresu: Taikos g. 17. Paskaitos lektorė Irina Arup - trenerė, daugkartinė fitneso ir aerobikos turnyrų nugalėtoja. Daugiau informacijos: Neringos socialinių paslaugų centras, tel. : +370 614 44 669. Paskaita finansuojama Neringos savivaldybės 2021 m. Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektas „Įkvėpk, judėk ir veik“.

***

Pagerbs lakūną Joną Pyragių

Spalio 16 d. neringiškiai ir jų svečiai kviečiami į renginį, skirtą buvusios Nidos sklandymo mokyklos vadovo, sklandymo rekordų autoriaus, buvusio Lietuvos aeroklubo pirmininko, karo aviacijos naikintuvų eskadrilės vado, rašytojo, lakūno Jono Pyragiaus 120-osioms gimimo metinėms paminėti. 11.45-12:15 val. minėjimas prie buvusios Nidos sklandymo mokyklos; 12.45-13.45 val. konferencija, skirta Jono Pyragiaus 120-osioms gimimo metinėms pažymėti Neringos savivaldybės salėje (1 aukštas).

***

Verslo atstovai kviečiami į nemokamas konsultacijas

Verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ kviečia labai mažo, mažo ir vidutinio verslo atstovus nemokamai gauti tikslines verslo konsultacijas teisės, finansų, verslo strategijos, pardavimų ir rinkodaros temomis.

Verslininkams konsultacijas teiks išoriniai verslus konsultuojantys profesionalai. Bendra konsultacijoms numatyta suma siekia net 1 400 000 eurų. Planuojama, jog iki šių metų pabaigos konsultacijomis pasinaudos bei savo verslo kompetencijas sustiprins daugiau nei 350 verslo atstovų.

Verslininkai galės pasirinkti jiems aktualiausią verslo konsultacijų temą bei gauti net 20 valandų nemokamų profesionalių konsultacijų rūpimais klausimais. Verslininkai patys pasirinks jiems patogiausią konsultacijų būdą ir laiką, o konsultacijos galės vykti tiek gyvai, tiek nuotoliniu būdu.

Siekiant gauti konsultacijas, verslininkams tereikia atlikti keletą paprastų žingsnių: užsiregistruoti, o gavus patvirtinimą, susitikti su konsultacijas teikiančiais profesionalais, aptarti juos dominančius verslo klausimus, problemas, kurias tikisi išspręsti gavę profesionalius patarimus.

Registracija vyksta iki š. m. spalio 24 d. Daugiau informacijos: www.verslilietuva.lt.

***

Skelbimas

Informuojame, kad nuo š. m. spalio 13 d. Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. V13-571 nustatyta 2021-2022 metų šildymo sezono pradžia.

***

Raktažodžiai
Sidebar placeholder