Pajūrio karinio miestelio projektui įgyvendinti SEB skolina beveik 21 mln. eurų

SEB bankas suteiks 20,9 mln. eurų paskolą nekilnojamojo turto plėtros bendrovių grupei „Darnu Group“, pasirašiusiai sutartį su Krašto apsaugos ministerija dėl karinės infrastruktūros Pajūryje, Šilalės rajone, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Paskolos lėšomis bus finansuojamos projektavimo, statybos ir viešosios paslaugos pagal „Darnu Group“ ir Krašto apsaugos ministerijos 2021 metų sausį sudarytą sutartį.

„Naujasis bataliono dydžio karinis miestelis Pajūryje iškils šalia modulinės konstrukcijos kareivinių, kuriose nuo 2017 metų dislokuoti ir tarnybą atlieka Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Žemaitija“ brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai“, – rašoma pranešime.

Iš viso Krašto apsaugos ministerija yra sudariusi viešojo ir privataus sektoriaus sutartis dėl dviejų karinių miestelių Lietuvoje, kurių statybas planuojama užbaigti 2023 m. pabaigoje – 2024 m. pradžioje.

Partnerystės sutartys pasirašytos penkiolikai metų. Projektavimui ir statybai skirtas 2,5 metų laikotarpis, o dvylikos su puse metų laikotarpis numatytas infrastruktūrai prižiūrėti.

„Naujo karinio miestelio projekte numatytos kareivinės, valgykla, štabas, medicinos punktai, suplanuotos sporto patalpos ir aikštės. Bus pastatyta ir sandėlių, garažų, degalinė, plovykla“, – teigiama pranešime.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder