Palanga siekia įamžinti grafų Tiškevičių atminimą, paskelbė idėjų konkursą
(1)„Grafų Tiškevičių 200-osios Palangos valdų įsigijimo metinės yra minimos šiemet. Šiai sukakčiai bei grafams Tiškevičiams bus skirtas ir vasaros pradžioje rengiamas tradicinis festivalis „Myliu Palangą“. Jis šiemet vyks gegužės 31–birželio 2 dienomis“, – BNS informavo Palangos miesto savivaldybės administracijos atstovė spaudai Tamara Zaiceva.
Anot jos, projekto įgyvendinimo terminai priklausys nuo idėjos, meninių akcentų pasiūlymų.
Projekto įgyvendinimo kaina taip pat nėra apibrėžta, ją turi nurodyti konkurso dalyviai.
Kaip nurodyta pirkimo sąlygose, meninio akcento raiška turėtų būti šiuolaikiška, moderni, dinamiška ir vizualiai atspindinti pagrindinę meninio akcento idėją. Jis turėtų būti pagamintas iš ilgaamžių kokybiškų medžiagų, tokių kaip akmuo, grūdintas stiklas, nerūdijantis plienas, bronza ir panašiai, bei geriausiai atspindėti meninės idėjos sprendinius.
„Konkrečiai, kokia tai turi būti idėja – paminklas ar kita meninės raiškos priemonė – nenurodyta, taip siekiama sulaukti kuo daugiau ir įvairių savo turiniu idėjų“, – informavo T. Zaiceva.
Pabrėžiama, kad konkurso dalyviai gali savo nuožiūra siūlyti vietas, kur reikėtų jų meninį akcentą įrengti.
Projektai bus vertinami pagal tris pagrindinius kriterijus: meninį bei estetinį, taip pat kontekstualumą, įskaitant medžiagų patvarumą ir dermę su aplinką, bei originalumą.
Paskelbtojo projekto idėjos pirkimo konkurso dalyviams numatytos premijos. Pirmosios vietos laimėtojams numatyta 3 tūkst. eurų premija, antrosios ir trečiosios vietų – atitinkamai 2 tūkst. ir 1 tūkst. eurų.
Pasiūlymų laukiama iki balandžio 11 dienos.
Lietuvos didikų, grafų Tiškevičių giminė itin daug prisidėjo prie kurorto vystymo. Juozapo Tiškevičiaus (1724–1815) sūnus, Lenkijos kariuomenės pulkininkas Juozapas Mykolas Tiškevičius (1761–1839) pirmasis susidomėjo Lietuvos pajūriu. Jis 1824 metų liepą nusipirko Palangos valdą su Darbėnų, Grūšlaukės ir Palangos dvarais.
Rašyti komentarą