Palangos jaunimui - turiningos rudens atostogos

(1)

Palangos jaunimas nekantriai laukia kitų metų, kada, tikimasi, bus atidaryta nauja jaunimui skirta erdvė - Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras. Iki tol aktyviai išnaudojamos dabar turimos galimybės kurti, bendrauti, išreikšti save ir pramogauti. Nemažai veiklų kurorto jaunimo laukia jau šį savaitgalį ir kitą savaitę, kai moksleiviams bus rudens atostogos.

Palangos jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Gabija Bartkutė „Vakarų ekspresui“ pasakojo, kad jau šią savaitę yra gausybė renginių, o kitą savaitę įvairioms veikloms kvies tik lapkričio 1 ir 2 dienomis nedirbsianti Palangos kultūros ir jaunimo centro atviroji jaunimo erdvė „Be stogo“.

Šią savaitę kurorte vyksta daug įvairiausių muzikos ir meno renginių apimantis festivalis „Sielos“. Sekmadienį finišuosiančius festivalio renginius pirmadienį, spalio 31 d., pakeis Helovino proga organizuojama šventė „Siaubas iš ekranų“.

Jos metu jaunimas bei šeimos bus kviečiami dalyvauti orientavimosi varžybose po Palangos miestą, o vėliau visi bus kviečiami į šventiškai papuoštą atvirąją jaunimo erdvę „Be stogo“ (Vytauto g. 106).

„Pirmadienį atviroje jaunimo erdvėje nuo 18.30 val. vyks 14-29 metų jaunimui skirta vakarinė programa, kurios metu bus galima išsiburti, pasidaryti nealkoholinių kokteilių, paragauti įvairių patiekalų. Vėliau, nuo 19.30 iki 22 val., vyks diskoteka, kurios aprangos kodas - siaubo filmų veikėjai. Paskutinę valandą bus rodomi įvairūs trumpi siaubo žanro vaizdo įrašai, skirti Helovino šventei“, - apie laukiančias pramogas pasakojo G. Bartkutė.

Lapkričio 3 dieną erdvėje „Be stogo“ vyks filmų ir pokalbių vakaras, bus rodomas mažiausiai 18 metų senumo filmas, kurio pavadinimo organizatoriai kol kas neatskleidžia.

Lapkričio 5 dieną vyks įvairių stalo ir kitų žaidimų popietė bei draugiškos varžybos.

Erdvės „Be stogo“ lankytojai gali čia išbandyti įvairius stalo, kompiuterinius žaidimus, žiūrėti filmus, bendrauti su bendraamžiais ar su jaunimo darbuotojais, nuo liepos mėnesio veikia karaokės klubas.

Pasak G. Bartkutės, kol rudeniški orai dar leidžia, daug jaunimo laiką leidžia ir ekstremalaus sporto parke.

Per atostogas į Palangą atvyksiančiam jaunimui su šeimomis pašnekovė siūlė pasigrožėti Birutės parku, rudenine Meilės alėja, paplūdimiu, aplankyti grafų Tiškevičių rūmus, dalyvauti Gintaro muziejaus edukacijose, o galbūt tiesiog prisėsti atsigerti kavos jaukiose kurorto kavinėse.

Informaciją apie visus jaunimo erdvės renginius bei darbo laiką galima sekti tinklalapyje www.palangosjaunimas.lt bei socialiniuose tinkluose.

Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Janušienė įsitikinusi, kad jaunimas, kuris nori veikti, veiklų arba randa, arba susikuria.

Simboliška, kad šiemet, minint Jaunimo metus, iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką Palangos jaunimas pasodino būtent šalia statomo Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro - kaip augančių kūrybingų, veiklių, kurortą auginsiančių asmenybių simbolį.

"Vasarą, ne paslaptis, dauguma Palangos jaunimo dirba, bet stengiamės net tuomet organizuoti renginius, kad atlieptume jaunimo poreikius - pailginome atviros jaunimo erdvės darbo laiką.

Kaip tik praėjusį savaitgalį vykusiuose mokymuose išryškėjo jaunuolių noras turėti kokių nors veiklų žiemą. Tikrai stengsimės į tai atsižvelgti formuodami būsimus veiklos planus ir biudžetą.

Mes, dirbantieji su jaunimu, nevyriausybinės organizacijos, Jaunimo reikalų taryba, labai stengiamės sudaryti sąlygas jaunimui veikti tuomet, kada jie patys to nori.

Labai paprasta duoti pyragą ar žuvį, bet mūsų požiūris yra toks, kad geriau yra padėti patiems išsikepti tą pyragą ar pasigauti žuvį. Galbūt palyginimas skamba banaliai, bet mes matome, kad tas procesas yra ir smagesnis, ir suteikia daugiau patirčių", - kalbėjo L. Janušienė.

Ateinančiais metais planuojama užbaigti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centro statybas, tad naujoje erdvėje kurorto jaunimui bus galima pasiūlyti dar daugiau veiklų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder