Palangos meras Šarūnas Vaitkus: "Per pandemiją šeima suartėjo – daugiau būni namie"

Ne itin seniai Palangos meras Šarūnas Vaitkus gana audringai sureagavo į viešojo maitinimo įstaigų apžvalgininko, tinklaraščio „Riebus katinas“ autoriaus kritiką vienai Palangos kavinių.  Portalas LRT.lt mero pasiteiravo, ar jis lengvai priima kritiką tiek Palangai, tiek sau, kaip politikui?

– Matyt, nė vieno žmogaus nėra, kuris nereaguoja. Vieni reaguoja karštai, emocingai, kiti – kitaip, bet širdyje visi jaučia. Savo darbo pradžioje jautriau reaguodavau į kritiką, dabar jau išmokau ir supratau, kad ką bedarytum, kritika yra variklis į priekį.

Kai yra neteisybė – nutylėti yra ne mano charakteriui.

Jeigu matau, kad yra neteisingi dalykai, visada bandau paaiškinti, kad jūs nesate teisus.

Organizatorių nuotr.

Šarūnas Vaitkus / BNS nuotr.

– Ar ketinate siekti dar vienos kadencijos?

– Į šį klausimą neatsakysiu, nes žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Dabar yra dar tik pusė kadencijos praėję. Palaukime.

Mes turime labai daug darbų. Su komanda šiandien skaičiavome, kad iš to žadėto plano jau esame įgyvendinę 70 proc.

Mes dabar negalvojame apie politinius viražus. Turime įgyvendinti maksimaliai daug programos, ką esame žadėję.

Pandemija suartino šeimą

– Kaip vertinate tuos 10 metų, kai esate Palangos meras. Kokius didžiausius laimėjimus ir nesėkmes įvardytumėte?

– Esu čia gimęs ir augęs. Tegul vertina bendruomenė, svečiai, kaip pasikeitė miestas, bet prieš 10 metų man būdavo gėda, kai negalėjome įveikti elementarių dalykų.

Pavyzdžiui, kurhauzo griuvėsių. Palanga buvo griuvėsiuose paskendusi.

Šiandien viskas yra pasikeitę. Per tą dešimtmetį įdėta labai daug pastangų, įtikinėjimo, darbo.

Ne vien tik mano, bet ir komandos. Ta komanda yra Palangos patriotai – gimę ir augę čia.

Mums svarbiausia visuomenės pasitikėjimas. Visuomenė per paskutinius rinkimus mums iš 21 mandato atidavė 15, o merą išrinko pirmajame ture.

Tas ir veža. Tu negali tos bendruomenės nuvilti, turi rodyti, kad Palanga keičiasi.

Organizatorių nuotr.

Palanga Kuhaus / BNS

– Turite tris vaikus (penkerių Ieva, septyniolikmetė Gabija ir trylikametis Domantas). Galbūt kuris nors iš vyresniųjų domisi politika? Ar palaikytumėte vaikų siekį žengti politiniu keliu?

– Per tuos dešimt metų vaikai ir užaugo. Kai tapau meru, mažoji dar nė gimusi nebuvo, vyriausiajai buvo septyneri, o Domantui – treji.

Visai neseniai su dukra ėjome su šiaurietiškomis lazdomis ir paklausiau jos, ką ji galvoja dėl tolimesnių mokslų, nes jau mokosi gimnazijoje.

Dukra atsakė, kad norėtų būti aktore. Tuomet paklausiau, gal visai tiktų politika?

Tai ji pasakė, kad tikrai politikoje nenorėtų būti.

Nežinau, matysime, kas ką pasirinks. Kaip pasirinks, taip bus gerai. Sūnus yra labiau tiksliųjų mokslų žmogus, bet gali ir dainuoti. Mažoji – labai aktyvi.

Darbas atima labai daug laiko. Kai nebuvo pandemijos, tai ir savaitgaliai visi buvo darbingi – reikėdavo eiti į įvairius renginius, visuomenę. Per pandemiją šeima suartėjo – daugiau būni namie.

Vaikai auga tvarkingai, gražiai. Stengiamės ir auginame Lietuvai kartą, nepaisydami to įtempto darbo.

Man vaikai labai patinka. Visus vaikus myliu ir man tikrai labai svarbu šeima. Tai yra pagrindinis dalykas mano gyvenime, kad ir koks įtemptas darbas bebūtų.

Bet kokioje situacijoje šeima yra pagrindinis dalykas. Šeima niekada tavęs nepames ir neparduos, - portalui LRT.lt pasakojo Š. Vaitkus.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder