Parlamentarai rengia spaudos konferenciją dėl sprendimo boikotuoti ESBO Parlamentinę Asamblėją

Trečiadienį parlamentarai rengia spaudos konferenciją dėl Seimo ESBO PA delegacijos atsisakymo dalyvauti ESBO žiemos sesijoje Vienoje vasario 23–24 d. Kaip Eltai nurodė delegacijos vadovė Vilija Aleknaitė Abramikienė, sprendimas boikotuoti žiemos sesiją dar galėjo keistis, tačiau vilčių, kad Austrija nuspręs neleisti dalyvauti agresorės Rusijos delegacijai, jau nebelieka.

„Iki paskutinės akimirkos laukiame teisingo Austrijos apsisprendimo. Jei sužinočiau, kad atsisako austrai įsileisti Rusijos delegaciją, sprendimas keistųsi. Bet vilčių nėra“, – Eltai nurodė V. Aleknaitė Abramikienė.

Į Vienoje vyksiančią konferenciją turėjo vykti trys Lietuvos parlamentarai: V. Aleknaitė Abramikienė, Laurynas Kasčiūnas bei Giedrius Surplys. Pasak politikės, delegacija dėl sprendimo boikotuoti ESBO Parlamentinę Asamblėją yra „kaip reta vieninga“.

ELTA primena, kad oficialiuose ESBO Parlamentinės Asamblėjos žiemos sesijos renginiuose nedalyvauti ketina ir Ukraina.

Kaip jau buvo pranešta, vasario 23-24 dienomis Vienoje vyks ESBO PA žiemos sesija, kurios pagrindinė tema bus Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą metinės.

Pranešama, kad joje dalyvaus ir šalies agresorės delegacija, kurioje bus deputatų, remiančių grobikišką karą prieš Ukrainą.

Austrijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad pagal susitarimą su ESBO ji turi teisinius įsipareigojimus išduoti vizas Rusijos Federacijos delegacijai.

Pernai vykusiose ESBO PA vasaros ir rudens sesijose, kurios vyko atitinkamai Didžiojoje Britanijoje ir Lenkijoje, Rusijos ir Baltarusijos delegacijos nedalyvavo, nes joms priimančiosios šalys neišdavė vizų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder