Darbo kodeksas

Parlamentaras siūlys Darbo kodekse peržiūrėti darbo ir poilsio režimą

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Seimo rudens sesijoje ketina teikti su darbuotojų poilsio ir darbo režimu susijusias Darbo kodekso pataisas. Jomis planuojama reglamentuoti, kiek maksimaliai valandų galima būtų dirbti slenkančiu grafiku.

„Šiuo metu jaučiama darbuotojų krizė, ypač jų trūksta transporto sektoriuje Vilniuje ir Kaune. Mums atrodo, kad įmonės nesugeba pasiūlyti deramų darbo sąlygų net ir didindamos  algas.

Žmonės alpsta ir serga darbe. Žmogus neįvertina savo jėgų, dirba, kad daugiau uždirbtų, o jei kalbame apie transportą, tai sukelia pavojų ne tik paties darbuotojo sveikatai, bet ir mums visiems kelyje.

Todėl būtina koreguoti darbo ir poilsio režimą.

Manyčiau, kad daugiausiai darbuotojų išnaudojimo yra dėl suminio darbo grafiko, todėl rudenį „demokratai“ teiks Darbo kodekso pataisas dėl maksimalių valandų, kiek būtų galima dirbti slenkančiu grafiku“, - Eltai sakė Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Tomas Tomilinas.

Jo nuomone, pribrendo laikas sistemiškai Trišalėje taryboje įvertinti, ar pasiteisino Darbo kodekso liberalizavimas, ar jame yra spragų.

„Žvelgiant į Darbo kodekso pataisas, kurios svarstomos Seime, matome, kad siūloma daug smulkmenų, pvz., vieną papildomą dieną sveikatai, mokslui ar vaikų priežiūrai.

Manau, kad turime žiūrėti strategiškai, nes jau praėjo 5 metai nuo naujo Darbo kodekso įsigaliojimo. Trišaliu formatu reikėtų įvertinti, ar pasiteisino jo liberalizavimas, kur pasirodė sisteminės spragos“, - mano T. Tomilinas.

Jo  įsitikinimu, laikas iš esmės peržiūrėti darbo ir poilsio balansą, nes visas pasaulis juda darbo laiko mažinimo link.

„Visas civilizuotas pasaulis juda link darbo laiko trukmės mažinimo, trumpesnių darbo savaičių, ilgesnių atostogų.

Žinoma, sudėtingiau yra įmonėms, kur reikia dirbti ne nuotoliu, gyvai, tokioms kaip viešas maitinimas ar transportas. Bet didžiausią pridėtinę vertę kuriančios įmonės tausoja darbuotojų sveikatą.

Situacija galėtų pasikeisti tik, jei keisis bendros Darbo kodekso normos, t.y. kai trumpesnis darbo laikas galios visiems konkurentams rinkoje“,- Eltai sakė T. Tomilinas.

Kadangi kolektyviniai santykiai, anot jo, vystosi sunkiai, reikėtų universalių sprendimų per Darbo kodekso pakeitimus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder