Pasikeitė prekybos ar paslaugų teikimo viešosiose vietose Neringoje teisinis reglamentavimas

Informuojame, kad Neringos savivaldybės tarybos 2022 m. sausio 13 d. sprendimais buvo patvirtinti Neringos savivaldybės prekybos ar paslaugų teikimo viešosiose vietose sąrašas ir schemos, taip pat taisyklės bei vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Neringos savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimą nuostatai.

Naujas viešųjų vietų sąrašas ir schemos buvo parengtos siekiant: parinkti funkciškai tinkamas vietas prekybai ar paslaugų teikimui, atsižvelgiant į atskirų gyvenviečių struktūros savitumus, prekybos infrastruktūros išvystymą, gyventojų ir smulkaus verslo atstovų poreikius; pagerinti miesto estetinį vaizdą, išlaikyti prekybos ir paslaugų vietų formų, estetinės išraiškos vieningumą ir ritmiškumą, numatyti priemones, suvaldyti vizualinę taršą; nustatyti, kokie laikini statiniai ir įrenginiai (jų konstrukcijos, formos, parametrai, medžiagiškumas) gali būti naudojami konkrečiose vietose.

Nuostatai buvo pakeisti atsižvelgiant į pakeistus Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 2 ir 12 straipsnius (įsigaliojo nuo 2021-12-04), kuriais pakeista vietinės rinkliavos sąvoka bei savivaldybių taryboms suteikta teisė nustatyti vietinės rinkliavos dydžius ir nustatyti, kad leidimai prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose būtų išduodami organizuojant viešąjį konkursą.

Atkreiptinas dėmesys, kad minėtų nuostatų III skyriuje yra pateikiama viešojo konkurso organizavimo tvarka, atsisakant atrankos, kai buvo traukiami kamuoliukai, ir numatant, kad konkurso laimėtojas bus nustatomas pagal pasiūlytą didžiausią vietinės rinkliavos sumą konkrečiai viešajai vietai. Nuostatų 1 priede nustatyti tik pradiniai vietinės rinkliavos už leidimą prekybai ar paslaugai teikti dydžiai bei terminas, kuriam bus išduodamas leidimas prekiauti ar teikti paslaugas.

Artimiausiu metu Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu bus patvirtintas Leidimų prekiauti ar teikti paslaugas Neringos savivaldybės viešosiose vietose išdavimo tvarkos aprašas. Numatoma atsisakyti popierinių prekybai ir paslaugų teikimui (išskyrus renginius) leidimų išdavimo, juos išduodant tik naudojantis Licencijų informacine sistema (LIS), kurioje skelbiami duomenys yra vieši. Leidimo gavėjas pats galės atsispausdinti leidimo išrašą iš sistemos ir neprivalės rašyti prašymo bei rengti dokumentų leidimo dublikatui gauti, tad tikimasi, jog ši naujovė verslininkams bus patogi bei prisidės prie administracinės naštos mažinimo.

Su pakeistais teisės aktais (Nr. T1-1, Nr. T1-2 ir Nr. T1-3) galite susipažinti Teisės aktų registre, svetainėje www.lrs.lt.

***

Ragina dalyvauti apklausoje apie jaunų šeimų laisvalaikį Neringoje

Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės jaunimo reikalų taryba atlieka apklausą, kurios tikslas - išanalizuoti Neringos miesto jaunų šeimų laisvalaikio praleidimo būdus bei poreikį. Atlikto tyrimo rezultatai atskleis Neringos miesto jaunų šeimų laisvalaikio ypatumus ir leis plėtoti jaunų šeimų laisvalaikio praleidimo galimybes.

Kiekvieno iš jūsų atsakymas yra labai svarbus. Užpildyti anketą užtruksite vos kelias minutes.

Į klausimus galite atsakyti užpildydami elektroninę anketą internete (ją rasite svetainėje www.neringa.lt, Naujienų skiltyje) arba atspausdintą anketą (ją rasite Neringos socialinių paslaugų centro atvirojoje jaunimo erdvėje adresu: Taikos g. 11-2).

Anketa yra anoniminė, jos pasirašyti nereikia. Atsakymų laukiame iki šių metų sausio 30 d.

***

Keičiami kelto darbo laikas Senojoje perkėloje ir vietinio susisiekimo autobusų grafikas

Keičiami kelto darbo laikas Senojoje perkėloje ir vietinio susisiekimo autobusų grafi kas

Informuojame, kad dėl AB „Smiltynės perkėla“ laivyno padalinio darbuotojų trūkumo (nustatytas nedarbingumas) nuo 2022 m. sausio 20 d. iki sausio 30 d. dviem valandomis trumpinamas kelto darbo laikas Senojoje perkėloje (Danės g. 1, Klaipėda).

Keltų reisai bus vykdomi nuo 7.00 val. iki 19.15 val.

Atsižvelgiant į pasikeitusį keltų grafiką, keičiasi ir autobusų maršruto Nida-Smiltynė-Nida tvarkaraštis:

- 20.00 val. reisas iš Nidos bus vykdomas iki Naujoji perkėlos stotelės;

- 21.10 val. autobusas išvyksta iš Naujosios perkėlos.

***

Renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad nuo sausio 17 d. visuose uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose (išskyrus asmenines šventes) privaloma dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Respiratoriai privalomi kino teatruose, komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešosiose vietose iš anksto numatytu laiku.

Respiratorių dėvėjimas nebūtinas, bet rekomenduotinas, lankantis ir dalyvaujant mišiose, muziejuose, parodose ir pan. Taip pat respiratorius dėvėti rekomenduojama ir atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose, jei nėra išlaikomas saugus, ne mažesnis kaip 2 metrų, atstumas nuo kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

LR sveikatos apsaugos ministerijos inf.

***

Kviečia tapti pasieniečiu vos per 4 savaites

Atsižvelgdama į paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl nelegalių migrantų antplūdžio ir padidėjusį pareigūnų poreikį, Valstybės sienos apsaugos tarnyba patvirtino specializuotą įvadinio mokymo programą „Sienos stebėjimas“.

Specializuoti įvadinio mokymo kursai Pasieniečių mokykloje bus organizuojami vasario 10 d., kovo 21 d.

- Atranka vyks vasario 3-4 d., kursas nuo vasario 10 d. iki kovo 9 d. (kovo 10 d. pažymėjimų įteikimas).

- Atranka vyks kovo 9-10 d., kursas nuo kovo 21 d. iki balandžio 14 d. (balandžio 15 d. pažymėjimų įteikimas).

Aukštąjį universitetinį ar neuniversitetinį arba aukštesnįjį išsilavinimą turinčius nepriekaištingos reputacijos asmenis kviečiama rinktis šiuos kursus ir per 4 savaites įgyti pasieniečio profesiją.

Daugiau informacijos: www.pasienis.lt ir https://pasienietis.lrv.lt.

Sidebar placeholder