Pavasariškos asmenukės - prie narcizų jūros Gargžduose

Prieš kelerius metus pradėta Gargždų bendruomenės iniciatyva parke sodinti narcizus, kad pavasarį būtų galima gėrėtis žiedais, išaugo iki įspūdingo projekto. Gėlių pieva šviečia iš tolo ir vilioja žmones į gamtą pasigėrėti žydėjimu.

Prieš gerą dešimtmetį Gargždų bendruomenė ėmėsi iniciatyvos tvarkant parko aplinką ir viena iš idėjų buvo sukurti narcizų pievelę. Per keletą metų pievelė tapo įspūdinga, parko šlaitais vilnijančia pieva.
Skaičiuojama, kad parke jau pasodinta beveik 60 tūkstančių gėlių svogūnėlių. Iš pradžių juos pirko bendruomenės nariai savo lėšomis, vėliau buvo rengiamos įvairios akcijos (pavyzdžiui, buvo kviečiama įsigyti atvirukų), kurių metų surinkti pinigai buvo skiriami narcizų svogūnėliams pirkti. 

Įspūdingą dovaną prieš trejus metus Gargždų bendruomenei įteikė Anglijoje gyvenantis klaipėdietis, parūpinęs net pusę tonos narcizų svogūnėlių. Bendruomenė tąsyk dovaną įvardijo kaip „daugiau nei svajonę". 

Kasmet vyksta ir narcizų sodinimo talkos, o pirmąjį gegužės sekmadienį, per Motinos dieną, gargždiškiai narcizų pievelėje renkasi į iškylą. Tiesa, šiemet, kaip ir pernai, dėl koronaviruso iššūkių ir karantino ribojimų iškyla neįvyks. 

Nepaisant to, pasigrožėti vis dar žydinčia įspūdinga narcizų jūra bei pasidaryti pavasariškų asmenukių galima ir nesibūriuojant.

Sidebar placeholder