Šarvuotis

Pentagonas užsakė šarvuotų automobilių sąjungininkams – Lietuva gaus po 50 kasmet

Praėjusią savaitę JAV Gynybos departamentas pranešė apie sutartį su kompanija „Oshkosh Defense“ dėl 1669 šarvuotų automobilių įsigijimo. Bendra sutarties vertė siekia beveik 600 mln. eurų, o kovinės mašinos bus skirtos Lietuvai, Slovėnijai, Brazilijai ir Juodkalnijai.

Lietuvai atitenka 200 šarvuotų visureigių Joint light tactical vehicles, arba JLTV, su galimybe įsigyti papildomai dar 300. Į sutartį taip pat įeina ginkluotė, ryšio ir stebėjimo įranga, remonto įrankiai, diagnostikos įranga ir atsarginės dalys. Lietuvių personalas taip pat bus apmokytas aptarnauti šiuos visureigius.

Kompanija „Oshkosh“ giriasi, kad šie automobiliai – rinkoje neprilygstami greičio ir manevringumo / apsaugos balanso prasme. Jie taip pat nėra reiklūs transportavimo sąlygoms, o tai leidžia šiuos visureigius lengvai pergabenti jūra ar oru į misijos vietą.

Visureigiai skirti Lietuvos kariuomenės ugnies paramos vienetams, brigadų „Geležinis Vilkas“ ir „Žemaitija“ batalionams, portalui Alfa.lt pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Lietuva ir JAV sutartį dėl JLTV įsigijimo pasirašė dar 2019 m., o bendra jos vertė – apie 145 mln. eurų.

Pirmieji 50 vnt. JLTV į Lietuvą pristatyti šių metų vasarą.

„Visureigiai skirti Lietuvos kariuomenės mokymo padaliniams: per 2021 m. liepos mėn. JAV specialistų organizuotose kursuose buvo apmokyti 30 Lietuvos kariuomenės vairuotojų ir 15 mechanikų“, – informavo KAM.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenė vairuotojus jau rengia savarankiškai, o nuo 2022 m. savarankiškai rengs ir mechanikus.

Dar 50 vnt. šarvuotųjų visureigių bus pristatyti 2022 m. Po 50 vnt. Lietuva gaus kasmet iki 2024 m. Sprendimai dėl papildomų 300 vnt. JLTV įsigijimo dar nepriimti, sakoma ministerijos pranešime Alfa.lt.

JLTV bus su bokšteliais ir apginkluoti 12,7 mm kulkosvaidžiais M2 QCB. „Lietuvos kariuomenės įsigyjami kovinės paramos šarvuotieji visureigiai papildys ir atnaujins šio tipo Lietuvos kariuomenės visureigių parką“, – teigiama KAM laiške.

„Visureigiai yra svarbi Lietuvos kariuomenės modernizavimo programos, kuri apima ir pėstininkų kovos mašinų „Vilkas/Boxer“ ir savaeigių haubicų PZH 2000 pirkimo, dalis.

Šarvuotųjų visureigių poreikį Lietuvos kariuomenė identifikavo vertindama potencialias grėsmes ir tokio tipo technikos poreikį tiek krašto gynybos užduotims vykdyti, tiek dalyvauti tarptautinėse operacijose“, – pridūrė KAM Strateginės komunikacijos departamentas.

Sidebar placeholder