vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 1“

Pietryčių Lietuvoje vyks Krašto apsaugos savanorių pajėgų pratybos „Tvirtas skydas 1“

Pietryčių Lietuvoje trečiadienį prasideda ir iki sekmadienio vyks pratybos „Tvirtas skydas 1“, kuriose apie tūkstantis karių treniruosis planuoti ir vykdyti gynybos operacijas.

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, pratybose kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP)  rinktinės kariais dalyvaus ir kitų Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetai, Lietuvos šaulių sąjungos šauliai bei NATO sąjungininkų kariai.

„Vertinamosios pratybos „Tvirtas skydas 1“ yra rinktinės trejų metų karinio rengimo įvertinimas, puiki proga pasitikrinti tarpusavio sąveiką, bendrus veiksmus su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais, o kariams – treniruotis ir tobulinti įgūdžius ginant savo kraštą“,  – pranešime teigė Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas Mindaugas Jančiukas.

Pratybose bus vertinami KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės štabo ir pėstininkų kuopų skyrių įgūdžiai planuoti, vykdyti karines operacijas realioje vietovėje, realiu laiku bei vykdyti bendrų veiksmų koordinavimą ir sąveiką su kitais Lietuvos kariuomenės vienetais ir sąjungininkais.

Numatytos vertinamosios lauko taktikos pratybos, kurios prasidės trečiadienį ir tęsis iki sekmadienio vakaro. Pratybose dalyvaus daugiau nei 1000 karių.

Kariai treniruosis Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Vilkaviškio rajonų, Alytaus miesto, Druskininkų, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybių teritorijose.

Anot kariuomenės, pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacinius šaudmenis bei sprogstamuosius užtaisus, specialiąsias priemones, dūminius paketus.

Didžioji dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder