Ingrida Šimonytė

Pinigų persirgusiems „korona“ nebeliko

Daugumai COVID-19 persirgusių žmonių būna reikalinga reabilitacija, tačiau dauguma šalies gydymo įstaigų jų išsiųsti reabilituotis negali, nes... baigėsi finansavimas.

Šią problemą Seime vykusios Vyriausybės valandos metu iškėlė Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

„Dabar dėl kovido didžiulė dalis žmonių prašo reabilitacijos. Išaiškėjo tokia nemaloni tiesa: pasirodo, šeimos gydytojai nebesiunčia į reabilitaciją, nes baigėsi skirtas finansavimas.

Realiai, finansavimas buvo skirtas tik dešimčiai mėnesių. Tai yra aktualu didžiuosiuose miestuose.

Galite patikrinti Antakalnio, Centro polikliniką, Šeškinės polikliniką, išskyrus Santaros klinikas ir Lazdynų ligoninę. Jos dar turi.

Kaip galima į tai sureaguoti? Nes jūs tikrai esate tas žmogus, dėl kurio bent jau po mano kreipimosi, kiek girdžiu, sukrutimas gana greitai vyksta", - į Ingridą Šimonytę kreipėsi R.Žemaitaitis.

Premjerė pajuokavo, kad nori išvengti kito kolegos kreipimosi, todėl „stengsis sukrutėti".

„Dėl medicininės reabilitacijos - nežinau, ministras patikslins. Bet šių metų biudžete medicininei reabilitacijai lėšų buvo numatyta daugiau negu bet kada. Ir kitų metų biudžete tų lėšų yra numatyta dar daugiau. Būna taip, kad baigiasi lėšos, nes didesnis yra reikalavimas. Taip kartais, deja, būna.

Vadinasi, kitais metais, kai pradėsime finansuoti pagal naują biudžetą, kurį, tikiuosi, patvirtinsite, bus galima tų paslaugų suteikti daugiau, negu šiais metais suplanavome", - atsakė ministrė pirmininkė.

Archyvų nuotr.

Remigijus Žemaitaitis

Sidebar placeholder