Policija imasi šeimų maršo: vertins, ar nepažeisti karantino reikalavimai (6)

Policija sekmadienį pranešė, kad imsis vertinti šeštadienį vykusio Didžiojo šeimų maršo organizatorių veiksmus, susijusius su karantino reikalavimų užtikrinimu.

Kaip skelbia 15min.lt, policija aiškinsis, ar renginio organizatoriai ir dalyviai nepažeidė epidemiologinio saugumo sąlygų.

Kaip anksčiau skelbė tv3.lt, šeštadienį Lietuvoje vyko „Didysis šeimos gynimo maršas“. Visą dieną tūkstančiai žmonių iš tolimiausių šalies kampelių automobiliais plūdo į Vilnių. Keliuose susidarė kilometrinės mašinų kolonos. Keliautojai neišvengė ir avarijų. Kaune keliaujančius sveikino trys lėktuvai, o Vilniuje mitingo dalyvius pasitiko didžiulės policijos pajėgos. Mitingo dalyviai tvirtina suvažiavę pareikšti, kad yra už tradicinę šeimą ir valdančiuosius reikalauja mesti į šalį Stambulo konvenciją ir partnerystės įstatymą.

Sostinės savivaldybė šiame mitinge leido dalyvauti iki 7 tūkst. žmonių. Beje, Vilniaus savivaldybė išdavė leidimus šeštadienį vykti ir trims Šeimų maršo oponentų renginiams. Dvi akcijos buvo numatytos pievoje Žvėryne, prie pėsčiųjų tilto į Vingio parką, bendrai jose galėjo būti iki 30 žmonių. Dar vienas leidimas išduotas akcijai iki 100 žmonių prie Baltojo tilto.

Maršo pradžia – Klaipėdoje

Maršo dalyviai Klaipėdoje renkasi uostamiesčio prieigose šalia magistralės Laisvojoje ekonominėje zonoje. Pirmieji čia atvyksta pusę aštuonių ryto, likus pusantros valandos iki išvykimo.

„Jei Dievas sukūrė vyrą ir moterį, vaiko pradėjimui reikalingas moteris ir vyras. Ir vaikutis turi augti šeimoje, kur vyras ir moteris. Tėtis ir mama.“

„Esam už tradicines šeimas. Turim vaikučių, už juos ir kitus vaikus. Nemanau, kad eisim peštis, muštis, konfliktuoti. Važiuojam pareikšti nuomonę, parodyti, kad pagaliau galime susivienyti.“

„90-ais rinkomės irgi dėl to. Per 30 metų matom smukimą žemyn, o ne aukštyn.“

„Švietimas pastrigęs, medicina nusivažiavus, tik viena liga tėra. Už tradicinę šeimą, turi būti vyras ir moteris. Nusiteikę spūstims. Jos bus greičiausiai. Pasiruošėm vandens, maisto, šiltų rūbų, visko.“

Maršo dalyvius nuo scenos ant sunkvežimio ratų linksmina roko grupė, kalbas rėžia renginio vedėja, kuri su žurnalistais bendrauti atsisako.

„Mes pakilome į šį žygį ne tam, kad kartu su kitais išliktume. Bet tam, kad suvienytume visus vienijančią dvasią ir gyventume pagal tautos valią.“

Žygis prasideda Klaipėdoje. Nors turėjo susirinkti 33 tūkst. automobilių, susirinko tik keli šimtai. Startas jau už 15 minučių. Čia Klaipėdos priemiestis, judant magistrale prieše šių žmonių prisijungs kolonos iš kitų miestų, Gargždų, Kretingos ir visi trauks tiesiai į Vilnių.

„Pakankamai ramu, nuolat bendraujame per racijas. Nėra, negirdėti konfliktų, taikūs žmonės. Supranta, kur vyksta. Turi savo idėjas, mes gerbiame jas. Stebime situaciją, kad neįvyktų nesusipratimų.

Bendravome su renginio organizatoriais, jie patikino, kad bus nemenkas skaičius, 3 tūkst. automobilių. Tikėkimės tiek nebus. Mūsų pareiga užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą.“, – teigė Klaipėdos kelių policijos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Nurodytų laiku 400 automobilių kolona iš Pajūrio pajuda magistrale Vilniaus link, iš priekio ir gale juos lydi policija.

Kolona važiuoja pirmąja eismo juosta 60-70 kilometrų per valandą greičiu, prie jos jungiasi automobiliai iš aplinkinių rajonų ir miestelių. Ant viadukų virš magistralės pulkeliai žmonių pravažiuojantiems moja rankomis bei vėliavomis. Tiesa, kai kuriems žygis pasibaigė tik prasidėjęs. Štai automagistralėje ties Vėžaičiais kolonoje įvyko avarija. Susidūrė keturios transporto priemonės. Policija informuoja, jog sužalotų asmenų nėra.

Šiauliuose – Kretino skulptūra

Štai taip kolona jau juda iš Šiaulių, o kolonos priekyje – žinomo Šiaulių dizainerio Viliaus Purono iš skardos pagamintas žmogus – Kretinas, kurio vieta, pasak žygio organizatorių, – priekaboje vykstančioje į Vingio parką, o ne valdžioje.

Prie Didžiojo šeimų maršo jungiasi ir panevėžiečiai. Vien Bistrampolio aerodromo aikštelėje yra apie 500 automobilių ir dar keli autobusai žmonių. Čia žmonės klausosi muzikos, lieja kalbas.

Panevėžyje – aršiausi Venckienės palaikytojai

Į Bistrampolio dvaro aerodromą nuo pat ryto plūsta pilni ekipažai mašinų. Prie Panevėžio ir Panevėžio rajono gyventojų įdienojus prisijungė didžiulės mašinų kolonos iš Pasvalio, Biržų, Kupiškio ir Rokiškio. Policijai sunkiai sekasi užtikrinti karantino reikalavimus nesibūriuoti.

Žmonės išlipę iš mašinų renkasi be kaukių į aikštelę vieni prie kitų, fotografuojasi, klausosi muzikos ir organizatorių kalbų. Prie susirinkusių dalyvių matyti ir vietos politikai, ir aršūs Neringos Venckienės palaikytojai.

„Narkomanijos, alkoholio, partnerysčių įstatymus, Stambulo konvencija, translyčių vaikų, lyties keitimo, žmonės pasijuto tarsi 40 metais, užėjo okupantai, žmogus nežino, ko tvartis, atėjo laikas kažko griebtis, kol kas ne ginklu, žodžiu.“

„Dievas sukūrė vyrą ir moterį daugintis. Matome, kad iškraipo visokie pedofilai, gėjai, nori įsivaikinti vaikus. Protu nesuvokiamus dalykus daro vyriausybė.“

„Kad pamatytų, kad mes esam, palaikom šeimos tradiciją, tai mūsų prigimtis.“

„Ne taip dirba valdžia, kaip turėtų. Mes išrinkome juos ne tokiems įstatymams.“

Kaune – Paksas ir skriejantys kiaušiniai

Prie Kauno apie 13 valandą pasirodžiusi iš vakarų važiuojanti maršo dalyvių kolona jau buvo apie 10 kilometrų ilgio. O prie jos prisijungti ketinantys kauniečiai laukia Akademijos miestelyje, štai šioje aikštelėje prie Žemės ūkio akademijos.

„Ruošėmės, planavome, puošėmės, ieškojome atributikos. Močiutė paruošė maisto. Praleisime šventiškai dieną su šeima, už šeimos vertybes.“

„Tai tie dalykai, kurie natūraliai, prigimtinai mums įdiegti, iš kartos į kartą. Kai tie pamatai bandomi išjudinti, įnešti apnašų, tai nesmagu, neskanu. Mes tai norim dar kartą priminti platesnei visuomenei.“

„Atvažiavom į vietą, laukiame nurodymų, judėsime kartu su visas, vakare renginys, o po jo kaip gausis.“

Kaune virš maršo dalyvių kolonos pasirodo ir trys akrobatiniai lėktuvai iš grupės ANBO. Pasak organizatorių, vieną lėktuvą pilotuoja nušalintasis Prezidentas Rolandas Paksas.

Beje Kaune per tiesioginę Maršo rengėjų internetinę transliaciją jos vedėjas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, štai taip sulaukė kiaušinių iš nežinomų praeivių. Šis už pinigų grobstymą teistas žmogus po to transliacijos metu lieja pyktį, kliūna ir policijai.

Kaune kolonoje įvyksta ir dar dvi automobilių avarijos, vienoje jų moteriai dėl prastos savijautos prireikė medikų.

Raktažodžiai
O vienalyčių-vienalasčių paradus kada nors vertins?
Ramass, 2021-05-17 08:37
O tai Tapinuko mitingo organizatorius irgi trauks atsakomybėn?
Tomas, 2021-05-16 21:41
Ieškoma represinių būdų, kaip nutildyti kitaip mąstančius. Ką primena?
Nord, 2021-05-16 14:42
Sidebar placeholder