Karštoji koronos linija sulaukia rekordinio skambučių skaičiaus

Policija žada naują anoniminę skambučių liniją nusikaltimams apie narkotikus pranešti

Policijos departamentas artimiausiu metu pristatys skambučių liniją, kuria bus galima anonimiškai pranešti apie nusikaltimus, susijusius su narkotikais, sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

 

„Planuojame atidaryti artimiausiu metu naują telefono liniją, komunikacinę liniją, per kurią žmonės anonimiškai galės pranešti apie visas problemas, susijusias su narkotikais, apie platinimą, apie taškus, visą kitą naują informaciją“, – penktadienį Rietave žurnalistams sakė R. Požėla.

Anot jo, kitą savaitę ši iniciatyva bus pristatyta Vidaus reikalų ministerijoje. 

R. Požėla pabrėžia, kad policija individualiai bendradarbiauja su mokyklomis ir siekia, kad įstaigų durys būtų atviros pareigūnams. Pastebima, kad ten kur vyksta glaudus bendradarbiavimas, problemų esama mažiau, pasitelkiami įvairesni įrankiai problemoms spręsti. 

Vidaus reikalų ministerija Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos rajono savivaldybėse gruodį ėmėsi įgyvendinti Nepilnamečių narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose bandomojo modelio projektą.

Projektas iki kitų metų gegužės 31-osios bus įgyvendinamas septyniose pasirinktose Vilniaus, Alytaus miestų ir Klaipėdos rajono mokyklose. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad įvairias priemones vėliau ketinama taikyti šalies mastu.

„Projektas startavo, jis iki gegužės mėnesio vyks, tai leis mums apibendrinti ir išsigryninti modelį, priemones, kurios veikia, kurios neveikia, ir kurias paskui taikysime kaip vieningą modelį visose Lietuvos mokyklose“,  – žurnalistams penktadienį teigė A. Bilotaitė.

Anot ministerijos, bandomuoju projektu siekiama rasti būdus efektyviau spręsti narkotikų paplitimo tarp nepilnamečių problemą, ypatingą dėmesį skiriant visų prevencija užsiimančių institucijų ir organizacijų įtraukimui ir jų nuosekliam, koordinuotam veikimui vykdant prevencines veiklas. 

Projektu bus bandoma sukurti ir patikrinti narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose mechanizmą ir taip didinti mokinių saugumą ugdymo įstaigose bei prieigose, formuoti teisės pažeidimams atsparią aplinką ir sudaryti prielaidas moksleivių elgesio keitimui.

Projekto metu bus dirbama ir su mokinių tėvais, mokyklos administracija, bendruomene.

Pasak A. Bilotaitės, policija pastaruoju metu didina dėmesį ir pajėgumus siekiant užkardyti narkotikų platinimo tinklus.

Generalinis komisaras taip pat užsiminė, kad artimiausiu metu bus pranešta apie didelius ikiteisminius tyrimus, susijusius su narkotikų realizacija.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder