Pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija

Pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija

Lietuvoje pirmadienį pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės, kuomet iš orlaivių bus mėtomi jaukai su vakcinomis.

Kaip pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), nuo 2006 metų vykdoma vakcinacija prisideda prie pasiutligės prevencijos.

Lietuvoje pasiutligės atvejų nepasitaiko nei tarp laukinių, nei tarp naminių gyvūnų, tačiau kaimyninėje Lenkijoje ir kitose ES valstybėje šios ligos atvejai vis dar aptinkami.

Planuojama, jog pirmieji orlaiviai su vakcinomis laukinių gyvūnų imunizavimui nuo pasiutligės pakils iš Trakų rajono savivaldybėje esančio Paluknio aerodromo. Vėliau orlaiviai kils ir dar iš dviejų aerodromų – Molėtų bei Aleksoto.

505 tūkst. jaukų su vakcina iš lėktuvų bus išmėtyti 20,4 tūkst. kvadratinius kilometrus apimančioje buferinėje zonoje – pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, vakcinavimo nuo pasiutligės etapą planuojama baigti gruodžio mėnesį.

Anot tarnybos, jaukai su vakcina atitinka visus saugumo standartus, todėl pavojaus nei žmonių, nei gyvūnų sveikatai nekelia, tačiau gyventojai radę jauką yra raginami jo neliesti, nerinkti. Jauko viduje yra membrana su vakcina, į kurią per neatsargumą galima susižeisti.

Anot VMVT, suradus jaukų prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai pranešti teritoriniams VMVT padaliniams – specialistai atvyks juos surinkti.

Pastebėjus, kad jauką netyčia surado ir suėdė augintinis, rekomenduojama keletą dienų stebėti jo sveikatos būklę, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai su vakcinomis nepavojingi, tačiau jų perdozavus galimos komplikacijos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder