Prasidės Pervalkos pirso remonto darbai

Iki šių metų pabaigos Neringos savivaldybė numato įgyvendinti Pervalkos pirso paprastojo remonto darbus.

Numatoma suremontuoti 1982 metais pastatytą Pervalkos hidrotechninį statinį (pirsą), kurio ilgis 233 m, plotis – 6,38 m, atkuriant jo estetinį vaizdą, padarant jį patrauklų visuomeniniams poreikiams bei sudarant sąlygas laikinai prisišvartuoti atplaukusiems pramoginiams ir sportiniams laiveliams.

Darbų metu bus įgyvendintas pirso dangos ir krantinės dangos remontas. Taip pat atliekami darbai siekiant užkirsti kelią tolesniam pirso grunto išplovimui bei pritaikyti jį rekreacijai. Tam, kad šis statinys būtų saugiai eksploatuojamas, bus įrengtas aptvėrimas. Laivų švartavimui bus paruoštas 50 metrų pirso galo ruožas, čia įrengiant švartavimo žiedus ir laivų atmušas.

Pervalkos prieplaukos paprastojo remonto darbų sutartį Neringos savivaldybės administracija pasirašė su UAB „Šilutės polderiai“. Rangos darbų vertė – 239 940,79 Eur.

***

Lapkritį keisis keltų tvarkaraščiai

Nuo lapkričio 1-osios keisis AB „Smiltynės perkėla“ keltų judėjimo tvarkaraštis – šiuo metu vyksta derinimo procedūra.

Kreiptis į AB „Smiltynės perkėla“ dėl galimybės dar kartą peržiūrėti keltų judėjimo tvarkaraštį Neringos savivaldybę paskatino besikartojančios problemos, su kuriomis susiduria neringiškiai, sumažėjus reisų skaičiui.

Kuršių nerijos geografinė padėtis, palyginti su kitais Lietuvos miestais, yra išskirtinė. Vienintelis būdas susisiekti su kitais valstybės regionais – persikelti keltu, tad Neringos gyventojai ir čia registruoti juridiniai asmenys neturi kito pasirinkimo – jie priversti naudotis AB ,,Smiltynės perkėla“ paslaugomis.

„Neringiškiams būtina vykti į žemyną tam, kad galėtų patenkinti būtinuosius poreikius, susijusius su medicina, darbu, verslu, mokslu, sveikata, buitimi. Spalio mėnesį įsigaliojęs tvarkaraštis Neringos gyventojams kėlė nuolatines problemas ne tik planuojant laiką, bet ir vykstant į darbus, organizuojant vaikų švietimą ir užimtumą. Žmonėms nebebuvo žinoma, ar jie išvis pateks į keltą, o nepatekus reikėdavo laukti valandą laiko ar daugiau“, - kilusias problemas vardijo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Anot mero, suprantamas AB „Smiltynės perkėla“ siekis taupyti, tačiau tai neturi daryti įtakos Neringos bendruomenės socialiniam ir ekonominiam gyvenimui.

Taip meras argumentavo ir pirmadienį Neringos savivaldybėje vykusio susitikimo su AB „Smiltynės perkėla“ atstovu metu.

„Džiaugiuosi vykstančia diskusija ir pasiektu susitarimu, ženkliai palengvinsiančiu neringiškių kasdienybę“, - teigia meras.

Numatoma, kad nuo lapkričio 1-osios įsigalios naujas AB „Smiltynės perkėla“ keltų judėjimo tvarkaraštis, sudarytas atsižvelgiant į Neringos savivaldybės pastabas – šiuo metu vyksta baigiamosios derinimo procedūros. Naujasis tvarkaraštis bus kur kas palankesnis neringiškiams.

AB „Smiltynės perkėla“ taip pat informavo Neringos savivaldybę apie lapkričio mėnesį prasidėsiantį Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krantinių Nr. 76, 79, 153, 156 rekonstravimo, įrengiant reguliuojamas kranto rampas, I statybų darbų etapą. Planuojama I statybos darbų etapo pabaiga – 2023 m. gegužės mėn. Statybos darbų metu galimi laikini perkėlimo paslaugų teikimo trikdžiai, tačiau AB „Smiltynės perkėla“ dės visas pastangas nesklandumams išvengti.

PAKOREGAVO. Lapkričio mėnesį įsigalios neringiškiams palankesnis tvarkaraštis.

PAKOREGAVO. Lapkričio mėnesį įsigalios neringiškiams palankesnis tvarkaraštis.

***

Šiuolaikinio cirko spektaklis Nidoje

Spalio 21 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17) šiuolaikinio cirko „Kanta company“ spektaklis „107 Ways do Deal With Pressure”.

„Kanta company“ – Lyla Goldman, Kęstas Matusevičius bei Aino Mäkipää – 3 jaunosios kartos kūrėjai, kurie visi kartu studijavo šiuolaikinio cirko mokykloje SaSak (Lahtis, Suomija). Šių cirku gyvenančių meninkų misija - atvežti kultūrą ten, kur ji retai pasiekiama Lietuvoje ir užsienyje. Trupė siekia per humorą paliesti svarbias temas, o per cirką kasdienybę paversti magišku pasauliu.

„107 Ways to Deal With Pressure“ (liet. 107 būdai kaip įveikti spaudimą) – šiuolaikinio cirko spektaklis, kuriame kūrėjai nori atkreipti dėmesį į labai aktualią temą. Spaudimas, įtampa, perdegimas (ang. burnout) – tai faktoriai, kurie šiuolaikinėje darbo kultūroje yra toleruojami kaip įprasti. Cirko mene viskas dar sudėtingiau, nes šiuolaikinio cirko artistai patiria ne tik psichologinį spaudimą (atlikti triuką, nuolat tobulėti, neprarasti fizinės formos) bei fizinį (suspausti oro akrobatikos įrankį tam, kad nenukristum, ar spausti partnerio rankas, kad iškeltum į viršų ar saugiai nuleistum ant žemės). Tai yra didžiulė cirko praktikos dalis, kuri retai pastebima. Pasak sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro, „psichologinė visuomenės situacija šiuo metu yra krizinė. Žmonės patiria ypač daug streso, kelia sau labai aukštus reikalavimus, patiria spaudimą ir dažnai perdega. Todėl itin svarbu kalbėti su visuomene apie spaudimą, kad žmonės išmoktų jį atpažinti ir užkirstų kelią rimtesniems psichologiniams negalavimams“. Ši centro pateikta informacija tik įrodo, kokia aktuali ši tema visuomenėje ir kaip reikia apie ją kalbėti.

Spektaklis nemokamas, rekomenduojamas 12+ metų amžiaus žiūrovams. Trukmė: 40 min.

Spektaklio organizatorius – menininkų grupė „Žuvies akis“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

***

Folkloro ansamblio „Giedružė“ edukacinis vakaras

Spalio 20 d., šiandien, 18 val. Kuršių nerijos nacionalinio parko gamtos mokykloje (Purvynės g. 9, Nida) vyks Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ folkloro ansamblio „Giedružė“ (vad. Audronė Buržinskienė) edukacinis vakaras „Senosios žvejų dainos ir šių dienų žvejų pasakojimai“.

Ši programa yra XXIV tarptautinio folkloro festivalio „Tek saulužė ant maračių“ dalis. Projekto organizatoriai: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

***

Kviečia Neringos 585-erių metų gimtadienį kurti drauge

Ilgus metus Neringos miesto gimtadienis buvo minimas lapkričio 15 d., kai tądien 1961 m. į vieną administracinį vienetą buvo sujungtos keturios Kuršių nerijos gyvenvietės.

Kultūros sostinės metais viešoje diskusijoje susitikus autoritetingiems istorikams prof. Alfredui Bumblauskui, doc. dr. Nijolei Strakauskaitei, doc. dr. Vaciui Vaivadai, dr. Vasilijui Safronovui ir dr. Linai Motuzienei, buvo prieita prie išvados, jog istoriškai aktualesnė gimtadienio data – 1437 m. lapkričio 11-oji, žymėjusi pirmąkart šaltiniuose užfiksuotą senosios Nidos smuklės, stovėjusios ant Grobšto rago, mokesčių mokėjimo datą. Atsižvelgiant į tai, šiemet lapkričio 11–13 d. Neringa planuoja švęsti jau 585-ąjį gimtadienį!

Neringos įstaigos, organizacijos ir visi norintieji kviečiami registruotis prie šių gimtadienio iniciatyvų:

• lapkričio 11 d. Kuršių nerijos pašto stočių maršrutas (nuo Smiltynės iki Nidos, pagal lig šiol rengtą „Kitokios Neringos“ formatą). Registracija iki spalio 24 d. el. paštu [email protected].

• lapkričio 12 d. Nidos smuklės atidarymas (pagal „Kuršių kiemo“ formatą). Registracija iki spalio 24 d. el. paštu [email protected].

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ kviečia visus įsilieti į Kuršių nerijos pašto stočių maršrutą, kuris veiktų lapkričio 11 d., penktadienį, nuo 16 val. iki 22 val. Kiekviena Neringos įstaiga kviečiama tapti pašto stotimi, kuri atvertų duris lankytojams ir kviestų juos į edukacines, kūrybines, žaidybines, teatrines, maisto ragavimo ir kt. programas, kurios vienaip ar kitaip sietųsi su Kuršių nerijos istorija.

Skirtingas pašto stotis aplankę svečiai dalyvaus žaidime. Daugiausia pašto stočių aplankiusieji turės galimybę laimėti savaitgalį Neringoje! Rėmėjai suteiks nakvynę, pietus, vakarienę susitarę su laimėtojais jų pageidaujamu laiku.

Atėjęs lankytojas į „pašto stotį“ gaus jos spaudą ant šventinio atvirlaiškio. Atvirlaiškius bus galima įmesti į progines pašto dėžutes, išdėstytas visose Neringos gyvenvietėse.

Lapkričio 12 d., šeštadienį, nuo 12 val. iki 15 val. pagal lig šiol Neringos bendruomenės rengtą „Kuršių kiemo“ formatą Nidos centre įsikurs „Nidos smuklė“. Renginio vieta: aikštė šalia Neringos savivaldybės administracijos pastato, Taikos g. 2.

Tęsiant šimtametes gražias bendrystės tradicijas, kuriomis, anot istorinių šaltinių, Kuršių nerijos gyventojai susiburdavo pašto stotyse-smuklėse pabendrauti, pasidalinti naujienomis, visi kviečiami įsikurti medinėse palapinėse, atskleidžiant savo įstaigos, įmonės ar organizacijos svetingumą, pristatant edukacines, kūrybines, skonių ir kt. naujienas. Kiekvienam dalyviui bus suteiktos apipavidalintos medinės pavėsinės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder