Prezidentas beveik pusšimtį moterų apdovanos už nuopelnus motinystei ir globai

Prezidentas beveik pusšimtį moterų apdovanos už nuopelnus motinystei ir globai

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį įteiks valstybės apdovanojimus už nuopelnus motinystei ir globai.

Motinos dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliai bus įteikti 45 moterims už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį.

Anot Prezidentūros, tarp apdovanotųjų – 13 vaikų, devynias dukras ir keturis sūnus, pagimdžiusi ir išauginusi Antanina Paulauskienė iš Šilalės rajono.

Praėjus 16 metų nuo santuokos sudarymo vyrui palikus šeimą, A. Paulauskienė liko viena su gausiu būriu vaikų. Nepaisant ištinkančių sunkumų, niekada nepalūžo, dirbo ir puoselėjo namus, auklėjo vaikus, stengėsi kiek begalėdama, kad vaikai užaugtų sveiki, dori, įgytų išsilavinimą, būtų savo kraštą mylintys žmonės. 

Vyriausia apdovanojama mama – 96 metų Julijona Žibutienė iš Kražių. Šešias klases baigusi moteris po karo tapo partizanų ryšininke, pasivadino „Liepsnos” slapyvardžiu.

1955-iais ji ištekėjo už našlio Antano Žibučio, kuris augino jau tris vaikus, su juo J. Žibutienė susilaukė dar keturių vaikų. Pernai buvo sukurtas dviejų dalių filmas apie moters gyvenimą – Julijona Zybartaitė-Žibutienė „Liepsna”.

Tarp apdovanojamųjų – aštuonis vaikus, iš kurių keturi dar nepilnamečiai, auginanti Janina Cicėnienė iš Mažeikių rajono, šešis vaikus viena po skyrybų auginusi Vida Jašinskienė iš Vilkaviškio, septynių vaikų mama Bronislava Jucienė iš Kretingos rajono. 

Už vaikų globą, rūpybą ketvirtadienį prezidentas apdovanos keturis savo ir tiek pat globojamų vaikų su vyru auginančią Rasmą Buzienę iš Panevėžio rajono bei kaunietę Virginiją Kasmauskienę, užauginusią du savo vaikus ir budinčios globotojos veikloje prižiūrėjusią 15 vaikų. Šiuo metu moteris yra trijų paauglių nuolatinė globėja.

Sekmadienį Lietuvoje bus minima Motinos diena.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder