Gitanas Nausėda

Prezidentas išvyksta į JK: dalyvaus karaliaus Karolio III karūnavime

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį išvyksta į į Jungtinę Karalystę, kur kartu žmona dalyvaus šeštadienį vyksiančiose karaliaus Karolio III ir karalienės Kamilos karūnavimo iškilmėse Londone.

Penktadienį vyks oficialus Karaliaus Karolio III priėmimas valstybių vadovams Bakingamo rūmuose, šeštadienį – karūnavimo ceremonija Vestminsterio abatijoje.

Sekmadienį Prezidentas ir pirmoji ponia dalyvaus Lietuvos Respublikos ambasados Londone ir Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės organizuojamuose Maldos pusryčiuose.

ELTA primena, kad praėjusių metų rugsėjo 8 dieną, sulaukus 96-erių mirė karalienė Elžbieta II. Praėjus kelioms dienoms po karalienės mirties, Karolis III oficialiai paskelbtas karaliumi.
Karaliaus Karolio III karūnavimo ceremonija įvyks šį šeštadienį, gegužės 6-ąją, Vestminsterio abatijoje

Londone, pagal seną, daugiau kaip 900 metų senumo tradiciją. Monarcho žmona, karalienė konsortė Kamila, taip pat bus karūnuota.

Didžiosios Britanijos monarchai yra vieninteliai Europoje, išsaugoję karūnavimo tradiciją daugiau kaip tūkstantį metų. Be to, jiems tai bus pirmasis karūnavimas XXI amžiuje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder