Prezidento patarėjas: Anušausko likimas paaiškės po prokuratūros sprendimo

Prezidento patarėjas: Anušausko likimas paaiškės po prokuratūros sprendimo

Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko likimas paaiškės po prokuratūros sprendimo ikiteisminiame tyrime dėl jo po Valstybės gynimo tarybos (VGT) paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą, sako prezidento patarėjas.

„Nėra jokių abejonių, kad po prokuratūros atsakymo bus labai aiškus sprendimas. Tyrimas vyksta, jeigu prokuratūra nuspręs, kad ministras pažeidė įstatymus, pažeidė visas tvarkas, tai be abejo – sprendimas bus“, – Žinių radijui antradienį sakė prezidento vyriausiasis patarėjas, komunikacijos grupės vadovas Frederikas Jansonas.

„Čia nėra kalba apie kultūrą, šiuo atveju kalba yra apie labai aiškius dalykus. Arba tu pasakei valstybės paslaptį, arba ne. Arba tu padarei tai, kas yra neleistina, arba ne“, – pridūrė jis.

Kaip rugpjūčio pradžioje skelbė prokuratūra, sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą priimtas norint surinkti daugiau duomenų, kurių gavimas yra susijęs su papildomomis procedūromis.

Ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

A. Anušauskas sulaukė prezidento ir dalies kitų politikų kritikos, kai po VGT posėdžio viešai paskelbė informaciją, susijusią su ketinimais įsigyti tankų Lietuvos kariuomenei.

Prezidentas Gitanas Nausėda po to pareiškė, kad A. Anušausko paviešinta informacija apie svarstymus pirkti vokiškų „Leopard“ tankų turėjo riboto naudojimo žymą.

Savo ruožtu pats ministras kartojo neviešinęs įslaptintos informacijos iš Valstybės gynimo tarybos, tačiau teigė, kad ji galėjo būti panaši į tokią. Premjerė Ingrida Šimonytė patvirtino ministru pasitikinti, ji sakė, kad VGT sprendimas dėl divizijos kūrimo, kaip ir planai tame kontekste įsigyti tankus, yra žinomi viešai.

Dėl A. Anušausko pasisakymo po VGT į Generalinę prokuratūrą kreipėsi opozicijos parlamentarė Agnė Širinskienė, ji prašė įvertinti, ar jis neatskleidė įslaptintos informacijos.

Ministras patvirtino, kad sulaukta atitinkamos Generalinės prokuratūros užklausos. Medžiagą iš VGT posėdžio prokuratūrai perdavė bei į jos klausimus atsakė ir Prezidentūra.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder