Degalinė

Pricer.lt degalinių kainų tyrimas: naftos kaina sumažėjo iki 93,54 JAV dolerio už barelį

 Sausio mėnesio pigiausių A95 benzino, dyzelino ir suskystintų automobilinių dujų reitinguose vienareikšmiu lyderiu išlieka degalinė „Jozita“, skelbia portalas Pricer.lt. A95 markės benzino ir dyzelino aukščiausios kainos buvo „Circle K“ degalinėje, didžiausia automobilinių dujų kaina buvo degalinėje „Viada“.

Kainų palyginimo portalas Pricer.lt vasario 14 d. atliko degalų kainų tyrimą populiariausiose šalies degalinėse ir sudarė reitingą, kur pildamiesi degalus gyventojai galėtų sutaupyti.

Kainų palyginimo portalo Pricer.lt duomenimis, vasario 14 d. A95 markės benzino aukščiausia kaina buvo „Circle K“ degalinėje – 1,549 euro už litrą, o „Jozitos“ degalinėje jis buvo pigiausias – 1,42 euro už litrą. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios A95 benzino kainų – 12,9 cento litrui, arba 9,1 proc.

Dyzelino kainos išsidėstė taip: pigiausias dyzelinas „Jozitos“ degalinėje – 1,38, o brangiausias –degalinėje „Circle K“ – net 1,499 euro už litrą. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios dyzelino kainų – 11,9 cento litrui, arba 8,6 proc.

Mažiausia automobilinių dujų kaina buvo „Jozita“ degalinėje – 0,62 euro, brangiausia – degalinėje „Viada“ – 0,769 euro. Skirtumas tarp mažiausios ir didžiausios automobilinių dujų kainų – 14,9 cento litrui, arba 24 proc.

Vasario 14 dieną „Brent“ rūšies naftos kaina buvo išaugusi iki 96,78 JAV dolerio (85,46 euro) už barelį, bet jau vasario 18 d. naftos kainos sumažėjo iki 93,54 JAV dolerio (82,59 euro) už barelį. Nafta kiek pigo, nes vis daugiau nerimo keliančias naujienas iš Rusijos ir Ukrainos pasienio atsvėrė apčiuopiama pažanga derybose dėl Irano branduolinės programos. Veikiama geopolitinių įtampų, augančio vartojimo bei gavybos ribojimais, naftos kaina verčia rinkos ekspertus diskutuoti apie 100 JAV dolerių ar dar aukštesnį naftos kainų lygį.

Lenkijai nuo vasario 1 dienos laikinai sumažinus pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą degalams nuo 23 proc. iki 8 proc., ypač sumažėjo klientų pasienyje su Lenkija esančiose degalinėse. Vasario 14 dieną A95 benzino kaina Lietuvos degalinėse svyravo nuo 1,42 iki 1,549 euro, dyzelino – nuo 1,38 iki 1,499 euro.

Tą pačią dieną Lenkijos Balstogės mieste mažiausia A95 benzino kaina buvo 1,156 euro, dyzelino – 1,167 euro. Reikšmingas degalų kainų skirtumas mažina pardavimus degalinių operatorių Lietuvoje bei atsilieps įspūdingomis nesurinktų akcizų ir PVM sumomis valstybės biudžete, pažymima Pricer.lt pranešime.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder