Apribotos kelionės keičia pasienio gyventojų apsipirkimo įpročius

Prie Baltarusijos sienos į šalį neįleisti 55 migrantai – VSAT

Praėjusią parą pasieniečiai į Lietuvą iš Baltarusijos neleistinose vietose neleido patekti 55 migrantams, du užsieniečiai įleisti dėl humanitarinių priežasčių.

Kaip trečiadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), šis paskutinę parą neįleistų migrantų skaičius beveik tris kartus mažesnis nei buvęs pirmadienį, kuomet neleistinose vietose sieną bandė kirsti 149 migrantai.

VSAT taip pat praneša, kad po kelių dienų pertraukos antradienį ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje vėl buvo iššauti keli pabūklų šūviai. Netoli sienos Gardino kryptimi ten yra Gožos poligonas.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų. Nuo rugpjūčio 2-osios, kai imta taikyti apgręžimo taktika, neįleistas panašus kiekis užsieniečių.

Generalinės prokuratūros duomenimis, nuo vasaros pradžios dėl neteisėto sienos kirtimo pradėti 25 ikiteisminiai tyrimai, dėl organizavimo – 40, iš viso yra per šimtas įtariamųjų. Ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto sienos kirtimo migrantų atžvilgiu pradedami, jei jie nurodo, kad Lietuva nebuvo jų tikslo šalis.

Jei migrantas nurodo Lietuvą tikslo šalimi, jam ikiteisminis tyrimas negresia ir netenkinus jo prieglobsčio prašymo.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Sidebar placeholder