Prie IŽA prisijungė naujienų portalas www.vz.lt

Didžiausias skaitytojų auditorijas vienijančius šalies naujienų portalus atstovaujanti Interneto žiniasklaidos asociacija (IŽA) plečiasi ir stiprėja – nuo š. m. rugsėjo prie jos jungiasi populiariausias ir skaitomiausias verslo naujienų portalas www.vz.lt, valdomas bendrovės „Verslo žinios“. Tad nuo šiol asociaciją vienija 9 nariai.

IŽA pirmininkės Linos Bušinskaitės teigimu, siekiant kuo plačiau atstovauti mūsų šalies interneto žiniasklaidos bendruomenei, visokeriopai stiprinama asociacija.

„Verslo bendruomenės labiausiai pamėgto naujienų portalų www.vz.lt prisijungimas prie asociacijos reiškia viena – mūsų balsas bus dar girdimas viešose politinėse diskusijose ir kalbantis su atsakingomis sprendimus priimančiomis institucijomis.

Neabejotinai, taip stiprėja skaitmeninės žiniasklaidos rinkos dalyvių interesų atstovaujamas. Juolab, kad aktualius klausimus turime ne tik savo darbotvarkėje, bet galime juos kelti ir per Lietuvos verslo konfederaciją, kurios nare neseniai tapo asociacija“, - sako L. Bušinskaitė.

Bendrovės „Verslo žinios“, kuri valdo verslo naujienų portalą www.vz.lt, generalinio direktoriaus Ugniaus Jankausko teigimu, sprendimas prisijungti prie IŽA brendo jau kurį laiką, o tai padaryti paskatino nuolat vykstantys pokyčiai skaitmeniniame šalies versle.

„Interneto žiniasklaidos bendruomenė, nepriklausomai nuo portalų dydžio ir turinio krypties, turi būti vis labiau vieninga ir kalbėti ta pačia kalba apie tai, kas svarbu mums visiems ir kas vienija, kad ir toliau galėtume išlikti konkurencingi sparčiai kintančioje skaitmeninio verslo rinkoje.

Pavyzdžiui, teisingesnio balanso paieškos tarp tradicinės žiniasklaidos ir pasaulinių technologijų milžinų tokių kaip Google, Facebook, YouTube, TikTok, Amazon, Linkedin ir kitų skaitmeninių platformų – vienas iš daugelio bendrų klausimų“, - sako U. Jankauskas.

Pasak IŽA pirmininkės L. Bušinskaitės, šiuo metu ypač daug diskusijų vyksta su atsakingomis institucijomis ir politikais, formuojančiais politinę šalies darbotvarkę, dėl socialiai teisingesnio teisinio reguliavimo ir pasaulinių technologijų milžinų apmokestinimo, Lietuvai jungiantis prie pasaulinės mokesčių reformos, kurioje svarbią vietą užima vadinamasis skaitmeninių paslaugų mokestis (angl. digital tax).

IŽA primena, kad kai kurios užsienio šalys jau yra įdiegusios šį mokestį, kuriuo apmokestinamos technologijų milžinės tose šalyse, kuriose generuojamos papildomos pajamos, pritaikius specialius technologinius sprendimus, dalijantis naujienų portalų sukurtu turiniu.

Asociacija jau yra išsakiusi nuomonę Vyriausybei, Finansų ministerijai ir kitoms institucijoms, kad dalis surinktų lėšų iš pasaulinių kompanijų, būtų nukreiptos žiniasklaidos rinkai, t. y. sugrįžtų į tą rinką, kuri ir padeda sugeneruoti daugiausiai pajamų pasaulinėms technologijų milžinėms.

IŽA vienija naujienų portalai Delfi.lt, Lrytas.lt, 15min.lt, tv3.lt, vz.lt, Madeinvilnius.lt, Kasvyksta.lt, VE.lt, etaplius.lt.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder