Primename apie galimybę teikti prašymus dėl būsto šildymo kompensacijos

(1)

Kviečiame Neringos savivaldybės gyventojus (savo gyvenamąją vietą deklaravusius ir faktiškai gyvenančius Neringos savivaldybėje) teikti prašymus dėl būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens kompensacijų.

Būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. tiek būstą šildant centralizuotai, tiek kitos rūšies kuru (malkomis, anglimis, dujomis, elektra ir pan.).

Gyventojams kompensuojama būsto šildymo išlaidų dalis, viršijanti 10 proc. skirtumo tarp bendrų šeimos arba asmens vidutinių pajamų per mėnesį ir 2 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių (294 Eur) kiekvienam šeimos nariui arba 3 VRP dydžių (441 Eur) vienam gyvenančiam asmeniui.

Tai reiškia, kad, apskaičiuojant būsto šildymo išlaidų kompensaciją, iš gaunamų pajamų „į rankas“ per mėnesį šeimai atimamas VRP dydis, padaugintas iš šeimos narių skaičiaus – po 2 VRP dydžius kiekvienam šeimos nariui, t. y. po 294 Eur, o iš vieno gyvenančio asmens gaunamų pajamų per mėnesį atimama 3 VRP dydžiai, t. y. 441 Eur.

Apskaičiuojant vidutines pajamas, neįskaitoma išmoka vaikui (vaiko pinigai), taip pat neįskaičiuojama dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus – nuo 20 iki 40 proc.).

Kompensacijai už būsto šildymą apskaičiuoti taikomas naudingojo būsto ploto normatyvas:

• 50 kvadratinių metrų, jei žmogus gyvena vienas;

• 38 kvadratiniai metrai pirmam šeimos nariui;

• 12 kvadratinių metrų antram šeimos nariui;

• 10 kvadratinių metrų trečiam ir kiekvienam paskesniam šeimos nariui.

Teikiame keletą pavydžių, kaip yra apskaičiuojamos būsto šildymo kompensacijos.

1 pavyzdys: keturių asmenų šeimos (2 tėvai ir 2 vaikai) darbinės pajamos siekia 1099,3 Eur (2 MMA).

Būsto šildymo išlaidų kompensuojamosios dalies skaičiavimas:

((1099,3 Eur – 25 proc. darbinių pajamų (neįskaitytina pajamų dalis) – 1176 Eur (2 VRP x 4 (šeimos narių skaičius)) x 10 proc. = 0,0 Eur. Tai reiškia, kad šeimai už normatyvinį būsto plotą (70 m2) būtų 100 proc. kompensuojamos būsto šildymo išlaidos.

2 pavyzdys: vieno gyvenančios asmens pajamos siekia 510 Eur (vidutinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą).

Būsto šildymo išlaidų kompensuojamosios dalies skaičiavimas: 510 Eur – 441 Eur (3 VRP) = 69 Eur. 69 Eur x 10 proc. = 6,9 Eur. Tai reiškia, kad asmuo už būsto šildymą pagal savo pajamas gali mokėti ne daugiau kaip 6,9 Eur, šią sumą viršijančios būsto šildymo išlaidos už normatyvinį 50 m2 būsto naudingąjį plotą bus kompensuojamos.

SVARBU: jei kartu su kompensacijos prašančiu asmeniu būste yra deklaruotas asmuo, kuris jame faktiškai negyvena, kompensacijos skiriamos tik įvertinus to asmens teisę į kompensacijas. Būste deklaruotas asmuo privalo pateikti atskirą prašymą ir reikalingus kompensacijų skyrimui dokumentus. Nepateikus prašymo ir dokumentų, kompensacijos neskiriamos ir kitam būste deklaruotam asmeniui. Šis reikalavimas netaikomas asmenims, kai būstas yra padalytas ir asmenys atsiskaito pagal atskiras kiekvienam pateikiamas sąskaitas.

Savo namus individualiai šildantys Neringos gyventojai turi papildomai pateikti informaciją apie kuro deginimo įrenginį (dokumentą, nurodantį šilumos katilo tipą ar modelį, jo naudingumo koeficientą), sutartį su paslaugos teikėju, namo ar buto nuosavybės dokumentą ir duomenis apie suvartotą dujų kiekį ar elektros tarifus. Visais atvejais būsto šildymo būdas turi būti registruotas Registrų centre.

Kur kreiptis dėl kompensacijų skyrimo? Gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą arba būstą nuomojantys bei faktiškai gyvenantys Neringos savivaldybėje, turi kreiptis į Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Taikos g. 2, Neringa, I a., 8 kab.) iš anksto užsiregistravę tel. 8 659 28007 arba pateikti prašymą elektroniniu būdu www.spis.lt.

***

Informacija apie planuojamus keisti žemės sklypų ir pastatų adresus

Informuojame, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. 1V-57 patvirtinto Numerių pastatams, patalpoms, butams ir žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo 3 punktu ir 18.1 papunkčiu bei atsižvelgiant į Neringos savivaldybės tarybos 2022 m. gruodžio 22 d. sprendimą Nr. T1-215 „Dėl Vėtrungių gatvės pavadinimo suteikimo“ bus keičiami žemės sklypų ir pastatų esančių Purvynės g. 31, Neringa - Purvynės g. 441, Neringa, teritorijoje adresai.

Išsamesnę informaciją apie keičiamus adresus galite sužinoti Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriuje, Taikos g. 2, Neringa (III aukštas, 30 kabinetas), tel. (8 469) 51 267. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje neringa.lt.

Informacija apie planuojamus keisti žemės sklypų ir pastatų adresus

 PERMAINOS. Bus keičiami žemės sklypų ir pastatų esančių Purvynės g. 31, Neringa - Purvynės g. 441, Neringa, teritorijoje adresai.

***

Organizuojami Metų senjoro rinkimai

Neringos socialinių paslaugų centras organizuoja „Metų senjoro 2022“ rinkimus ir kviečia Neringos bendruomenę nuo sausio 16 d. iki sausio 20 d. siūlyti kandidatus konkrečiai nominacijai tiesiogiai atvykus į centrą arba elektroniniu būdu www.neringosspc.lt. Balsavimas gyvai vyks nuo sausio 23 d. iki sausio 27 d. biuletenį įmetant į centro išorėje įrengtą balsadėžę arba elektroniniu būdu www.neringosspc.lt. Informacija apie siūlomas nominacijas ir išsamią rinkimų eigą teikiama internetinėje svetainėje www.neringosspc.lt, paskyroje Metų senjoro 2022 rinkimai.

***

„Apie ką ošia Kuršių nerijos pušys?“

Sausio 21 d., šeštadienį, 12 val. vyks ekskursija „Apie ką ošia Kuršių nerijos pušys?“ Keliaudama Pervalką supančiais pušynais, Naglių gamtinio rezervato pakraščiu, miško auginimo specialistė Gražina Banienė pasakos apie Kuršių nerijos pušis. Ekskursijos metu supažindinama su kalninių, Bankso, juodųjų ir paprastųjų pušų savybėmis.

Susitikimo vieta: Pervalkos autobusų stotelė. Apie savo dalyvavimą praneškite el. paštu [email protected].

Daugiau informacijos: nidacolony.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder