Pristatyta pirmoji Taivano investicija Lietuvoje – 3,5 mln. eurų

(2)

Taivaniečių atstovybė Lietuvoje pirmadienį pristatė pirmąją Taivano investicijoms Vidurio ir Rytų Europoje skirto fondo investiciją – 3,5 mln. eurų numatyta Lietuvos lazerių įmonei „Litilit“.

Apie tai pirmadienį vykusiame Taivaniečių atstovybės renginyje pranešė atstovybės vadovas Ericas Huangas.

„Nuspręsta investuoti 3,5 mln. eurų į lietuvišką lazerių įmonę „Litilit“ ir jos plėtrą“, – renginyje sakė E. Huangas.

„3,5 mln. eurų investicija yra gera pradžia. Lietuvoje didžiuojamės savo lazerių pramone. Tikiuosi, kad Taivanas taps svarbiu sektoriaus partneriu“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Investuojamos lėšos numatytos iš Taivano rizikos kapitalo bendrovės „Taiwania Capital“ valdomo 200 mln. JAV dolerių fondo, skirto salos investicijoms Vidurio ir Rytų Europoje. Kaip informavo Taivano atstovas Lietuvoje, „Taiwania Capital“ taip pat atidarys savo biurą Vilniuje.

Šis investicijų fondas Lietuvoje viešai pristatytas dar gegužę. Tuomet skelbta, kad fondas skirtas sustiprinti verslo investicijas, pramonės partnerystę, ir bendradarbiavimą, plėtoti Taivano ir Vidurio bei Rytų Europos šalių tiekimo grandines.

„Taiwania Capital“ yra numačiusi, kad 60-80 proc. Vidurio ir Rytų Europos fondo lėšų bus skirta Lietuvai, Čekijai bei Slovakijai. Bendrų įmonių kūrimui, investicinių projektų plėtrai ir didelės apimties projektams numatytos 10-20 mln. JAV dolerių investicijos, o startuoliams ir naujai kuriamoms įmonėms – nuo 2 iki 10 mln. dolerių. Skelbiama, kad visas investicijų derinimo procesas trunka nuo 2 iki 6 mėnesių.

Nikolajaus Gavrilino ir Kęstučio Regelskio 2015 m. įkurta „Litilit“ gamina trumpųjų femtosekundinių optinių impulsų lazerius. Gamyboje įmonė naudoja vieno bendrovės steigėjų ir Fizinių ir technologijos mokslo centro sukurta lazerių gamybos technologiją, kuri, anot įmonės, palengvino sudėtingą šių lazerių gamybą.

Įmonės produkcija naudojama elektronikos produktų gamyboje, medicinos pramonėje, medicinoje, mikroskopijoje, kosmoso tyrimų srityje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder