Ramūnas Karbauskis

Ramūną Karbauskį nustebino pasyvi agitacija dėl referendumo: mano kaltinimas yra aiškus ir vienareikšmis

(17)

Antradienį išankstiniame balsavime dalyvavęs „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis piktinasi pasyvia agitacine kampanija dėl daugybinės pilietybės referendumo. Pasak politiko, siekiant paaiškinti, kodėl toks svarbus klausimas buvo nustumtas į paraštes, į galvą ateina tik vienas atsakymas – konservatoriai.

„Dabar jokios reklamos nebuvo. Darau prielaidą, kad konservatoriai šiuo atveju sąmoningai sužlugdė referendumą. Matyt, jie supranta, kad žmonės, kurie yra išvykę dėl nusivylimo Lietuva, už dabartinę valdžią nebalsuos“, – Kaune balsą atidavęs sakė R. Karbauskis.

„Mano kaltinimas yra aiškus ir vienareikšmis – jūs realiai apgaudinėjate ir išdavėte žmones“, – teigė jis, pridurdamas, kad pats remia iniciatyvą dėl dvigubos pilietybės.

Savo ruožtu komentuodamas prezidento rinkimus R. Karbauskis teigė pastebįs susimokymą prieš vieną kandidatą.

„Rinkimų kampanija orientuota prieš vieną kandidatą – prieš tą, kurį mes remiame“, – Igną Vėgėlę galvoje turėdamas teigė R. Karbauskis.

„Net kai vienas iš kandidatų yra atvirai prorusiškas ir jo retorika su nacionaliniu saugumu nelabai sueina, bet jo buvimas rinkimuose valdantiesiems jokių rūpesčių nekelia“, – Eltai sakė„valstiečių“ lyderis.

ELTA primena, kad antradienį prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo. Pagrindinė rinkimų diena yra sekmadienis.

Dėl šalies vadovo posto varžosi 8 kandidatai – antrosios kadencijos siekiantis Gitanas Nausėda, konservatorių keliama premjerė Ingrida Šimonytė, Laisvės partijos atstovas, buvęs Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkas Dainius Žalimas, savarankiškai išsikėlę Ignas Vėgėlė bei Eduardas Vaitkus, partijos „Nemuno aušra“ įkūrėjas Remigijus Žemaitaitis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas Giedrimas Jeglinskas ir Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

Referendumo biuletenyje bus siūloma atsisakyti šiuo metu Konstitucijoje įrašyto sakinio: „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“. Ši nuostata neleidžia išsaugoti Lietuvos pilietybės įgijus kitos valstybės pilietybę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder