Rasos Juknevičienės neapykantos kalba

(3)

Europarlamentarė Rasa Juknevičienė ir vėl nevykusiai išsišoko. Ji feisbuke paragino visus nebendrauti su nepasiskiepijusiais. Jei kas tai palaikė nevykusiu pokštu, suklydo, nes sekančią dieną ji įrašą „patikslino" ir palygino nepasiskiepijusius su neblaiviais vairuotojais, kurių reikia vengti. Tai sukėlė didžiulį ne tik feisbuko lankytojų, bet ir medikų, politologų, net kolegų konservatorių pasipiktinimą.

Praleido progą patylėti

„Vakaro žinios" jau skelbė apie vienos konservatorių lyderių R.Juknevičienės įrašą, kad „nesiskiepijantys yra grėsmė visų mūsų sveikatai, krašto ekonomikai, verslui, žmonių gyvybėms, dėl jų niekuo dėti žmonės turi izoliuotis, o rudenį visi mes galim vėl pakliūti į karantinus".

„Nebendraukite su nepasiskiepijusiais", - paragino europarlamentarė.

Kitą dieną feisbuke pasirodė naujas politikės įrašas.

„Kadangi vakarykštį mano įrašą apie nesiskiepijimą komentarais užplūdo patys žinot kas, tai esu įkvėpta parašyti dar aiškiau. Kviečiu vengti bendrauti su nesiskiepijančiais, nes bendrauti su tyčia nesiskiepijančiais yra tas pats, kas sėsti į mašiną, kurią vairuoja išgėręs", - pareiškė R.Juknevičienė.

Nesiskiepijančius užsipuolė ir jos partijos kolega Kęstutis Masiulis, tiesa, kiek nuosaikiau.

„Esu antivakserė (-is) ir tuo didžiuojuosi". Tokių ir panašių įrašų apstu. O man jis skamba: „Esu beraštis neišmanėlis, nesuprantąs mokslo ir tuo didžiuojuosi".

Kai per TV matau astrologų ir ekstrasensų paistalus, kai internete pamatau tekstus apie „mokslininkų sąmokslus" nuslopinti žinią, kad žemė yra plokščia, arba kad ji tuščiaviduris burbulas į kurio vidų yra „slaptas įėjimas, - tai galiu tik stebėtis.

Bet antivakserių užkratas nėra nekaltas neraštingumas, yra pavojingas. Juk kiekvienas nepasiskiepijęs yra potencialus platintojas", - feisbuke rašė K.Masiulis.

Partietės neteisina

Jis „Vakaro žinioms" sakė sulaukęs daug besipiktinusių žmonių komentarų dėl šio įrašo, todėl esą labai susijaudino, nes pamanė, kad perlenkė lazdą. Tačiau dar kartą perskaitęs savo rašliavą nusiramino, nes neva įsitikino, kad lazda nebuvo perlenkta. O štai kolegei, kuri pasisakė daug aštriau ir netgi paragino boikotuoti didesnę visuomenės dalį, K.Masiulis negailėjo priekaištų.

„Emocijos davė viršų. Tikrai negalima sakyti, su kuo negalima bendrauti. Reikia bendrauti su visais, išskyrus su chamiškai besielgiančiais - kad pataupytum savo nervus. Aš tokio žmogaus paprasčiausiai paprašau daugiau man neberašyti. Jei vis tiek rašo - užblokuoju, nes turi būti išlaikytas tam tikras padorumas.

Seime, pavyzdžiui, pusė yra už skiepus, pusė - prieš. Tačiau vienas prie kito prieiname, šnekamės, diskutuojame. Žmogiškumas neturi išnykti, negalima siūlyti ignoruoti tam tikrų žmonių, ypač kai kalbame apie visuomenę, negalima nurašyti už kitokį požiūrį.

Juk jei R.Juknevičienė ragina nebendrauti su nesiskiepijančiais, kitas gali paraginti nebendrauti su LGBT atstovais, su užsikrėtusiais ŽIV ar sifiliu. Įsivaizduokite, koks tada kiltų skandalas. Tai kuo kitokie yra nesiskiepijantys?

Politikai turi būti vienodai teisingi visiems.

Aš - karštas žmogus, Rasa gal dar karštesnė, turbūt todėl taip per riebiai pasisakė", - svarstė K.Masiulis.

Archyvų nuotr.

Pasipiktinimo audra

R.Juknevičienė sukėlė pykčio audrą ir tarp feisbuko lankytojų.

„Sužymėkit neskiepytus, kad galima būtų atskirti, pavyzdžiui, Dovydo žvaigžde, vėliau galima bus suvaryti į specialias darbo stovyklas, mūsų valdantieji ir jų pasturlakai manau neprieštaraus, tik manęs neapleidžia jausmas, kad kažkada taip jau buvo", - ironizavo vienas internautas.

„Nebendraukite su nepasiskiepijusiais" - nebendrauti su tėvais, broliais, seserimis, ilgamečiais draugais, kaimynais, mokytojais, dėstytojais, kolegomis? Kaip įmanoma šitaip nusmukti, iki tokių stalinistinių lozungų?" - piktinosi kitas.

„Nė vienas vakcinų gamintojas neteigia, kad substancija apsaugo nuo užsikrėtimo ir platinimo. Ji apsaugo tik nuo sunkių padarinių susirgus. Ką darysit, kai aplinkinius užkrės pasiskiepiję?" - retoriškai klausė trečias.

Ir paskiepyti gali užkrėsti

Gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė „Vakaro žinioms" teigė, kad internautai, tvirtinantys, jog ir paskiepytas žmogus gali užkrėsti kitą, yra teisūs, ir taip pat nepagailėjo kritikos R.Juknevičienei.

„Tokie pasisakymai prasilenkia su žmogiškumu. Dabartiniu metu skiepai nėra privalomi, nėra priverstiniai, todėl negalima žmonių skirstyti į vienos rūšies ir kitos. Neetiška, nežmogiška.

Noriu akcentuoti, kad jokie skiepai (nebūtinai nuo COVID-19) niekada 100 proc. neapsaugos nė vieno žmogaus. Skiepai palengvina klinikinius simptomus, sumažina mirčių skaičių, tačiau tai priklauso ne nuo pačios vakcinos, o nuo žmogaus savybių - amžiaus, imuninės sistemos ypatumų, lėtinių ligų ir pan. Ne visi žmonės geba pagaminti antikūnų, vadinasi, lieka galimybė užsikrėsti. Ir užkrėsti kitus.

Ir su diržu mašinoje prisirišę nesame garantuoti, kad neužsimušime. Lygiai tas pat ir čia. Jei organizmas nesugeba pagaminti antikūnų, žmogus bus pažeidžiamas. Tiesa, mažiau pažeidžiamas nei visai nesiskiepijęs", - akcentavo specialistė.

Pasak D.Razmuvienės, į įvairius postus išrinkti politikai turi po keliasdešimt tūkstančių rinkėjų, todėl yra nuomonės formuotojai.

„Todėl turi kalbėti labai atsakingai - ne botagu mojuoti, o meduoliu. Net ir gyvūnų su botagu neįmanoma išauklėti, jie auklėjami saldainiu. Ir žmogui botagas - ne priemonė. Reikia juos ne gąsdinti, o informuoti, kad skiepijimas turi koreliaciją su mažesniu sergamumu, ką rodo kitų šalių pavyzdžiai. Geri pavyzdžiai skatins skiepytis, o gąsdinimai, puolimas kaip tik veikia priešingai", - reziumavo D.Razmuvienė.

Reikėtų pasikonsultuoti su psichologu

Jai antrino filosofas Vytautas Rubavičius.

„Prisiminkime, kadaise viešai buvo kalbama, kad negalima bendrauti su sergančiais AIDS, nes galima užsikrėsti. Tačiau vėliau suprasta, kad tai stigmatizuoja žmones ir dabar bent jau viešai tokių kalbų negirdėti. Bet dabar aršesni politikai užsipuola nesiskiepijančius.

Ypač tie, kurie nepaliaujamai ieško Kremliaus agentų. Jie bet kokioje problemoje yra įpratę įžvelgti savus ir svetimus. Jei jau politikai nusprendė, kad reikia paskiepyti didžiąją visuomenės dalį, tai turi būti daroma telkiant visuomenę, o ne ją skaldant.

Be to, dalis žmonių net nėra kalti, jog nesiskiepija. Panaikinus ambulatorijas ir visuomeninio susisiekimo infrastruktūrą regionuose, ne visi turi galimybę nuvykti pasiskiepyti.

O kalbos apie tai, kad nesiskiepijusiems reikės mokėti už tyrimus, tik kiršina ir atgraso. Bauginami žmonės pradeda pykti ant politikų ir stiprėja pasipriešinimo nuotaikos. Pasipriešinimo nesiskiepijant. Manyčiau, kai kuriems politikams reikėtų psichologų konsultacijos", - įvertino V.Rubavičius.

Komentuoja Politologas, istorikas Prof. Antanas KULAKAUSKAS

Manęs asmeniškai R.Juknevičienės pasisakymas neliečia, nes esu pasiskiepijęs, tačiau vis tiek skamba nesolidžiai dalies visuomenės atžvilgiu. Juk niekas Lietuvoje nežino, ar pasaulinė pandemija iš viso nėra pasaulinis politinis žaidimas. Nes pandemijos politikoje jokios logikos nėra: mokiniams galima į tą pačią mokyklą ateiti nesiskiepijus, mokytojams - ne. Arba visiškai užmirštos kitos ligos, nors nuo jų miršta dar daugiau.

Politika yra kompromisų menas. R.Juknevičienės pasisakymai kompromisais nekvepia. Ir dar labiau skaldo visuomenę. Visuomenė pasiskirstė į dvi dalis ir viena su kita šneka neapykantos kalba. Ir tas supriešinimas kelia daug daugiau nuostolių bei nusineša gyvybių, nei kova su pandemija, su virusu, kurio pavojus, manau, yra gerokai išpūstas. Netikiu, kad kažkas nori išnuodyti žmoniją, bet viskas tikrai atrodo perdėta.

Kita vertus, už mane jaunesnis draugas, skeptiškai žiūrėjęs į virusą, užsikrėtė juo ir nukeliavo į kitą pasaulį. Bet nuo daugelio ligų mirštama.

Naujausios žinios iš vakserių ir antivakserių pasaulio labai trumpai

Dominuos „Delta" atmaina

Europos vaistų agentūra ir Europos ligų prevencijos kontrolės centras paskelbė bendrą pareiškimą, kurį įvertinęs Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas išskyrė kelias pagrindines mintis.

Prognozuojama, kad rugpjūčio pabaigoje „Delta" atmaina sudarys 90 proc. visų cirkuliuojančių koronavirusų ES, „Delta" atmaina yra 40-60 proc. labiau užkrečiamesnė nei „Alfa" atmaina ir ji gali turėti didesnę riziką hospitalizacijai. Pirminiai įrodymai teigia, jog reikia dviejų „Comirnaty", „Spikevax" ar „Vaxzevria" vakcinos dozių, kad būtų gauta reikiama apsauga nuo „Delta" atmainos.

Patriarcho mintys

Konservatorių partijos tarybos posėdyje dalyvavęs prof. Vytautas Landsbergis įsitikinęs, kad tiek sprendimas nesivakcinuoti, tiek kitų asmenų raginimas nesiskiepyti yra priešo veikimas ir už tai turėtų būti numatyta teisinė atsakomybė. Pasak jo, kiekvienas nepasiskiepijęs yra potencialus platintojas.

Premjerė grasina

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad gali būti, jog artimiausiu metu nuo COVID-19 nepasiskiepiję gyventojai, norintys dalyvauti renginiuose ar vykti į užsienį, turės savanoriškai testuotis savo lėšomis. Testavimas veikiausiai nebus apmokamas valstybės, kad „nebūtų per pigi alternatyva vakcinai".

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder