Jonas Pinskus

Regionų partija rems Nausėdos kandidatūrą prezidento rinkimuose

(2)

Lietuvos regionų partija, anksčiau nutarusi nekelti savo kandidato gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose, nusprendė paremti dabartinio šalies vadovo Gitano Nausėdos kandidatūrą.

Partija po šeštadienį vykusio tarybos posėdžio taip pat pranešė, jog jos sąrašą Europos Parlamento rinkimuose ves vicepirmininkė, Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Pasak partijos pirmininko Jono Pinskaus, G. Nausėda buvo pasirinktas todėl, jog geriausiai iš visų pretendentų atstovauja Lietuvos regionų partijos patvirtintai bei realizuojamai programai, kasmet organizuoja Regionų forumus ir regionams skiria daug dėmesio, žino jų problemas, inicijavo svarbius pakeitimus, pavyzdžiui, liberalizuojant skolinimosi limitų kartelę.

„Taip pat sutampa mūsų ir prezidento viešai deklaruojamos vertybės: visi pasisakome už tradicinę šeimą, nepritariame siekiams legalizuoti narkotikus, manome, kad krašto saugumas neturi būti stiprinamas skurdinant šalies gyventojus ir t.t.“, – sako J. Pinskus.

Kaip teigiama pranešime, Regionų partijos tarybos susirinkime nuotoliniu būdu dalyvavęs G. Nausėdos rinkimų štabo vadovas Povilas Mačiulis tvirtino, jog Prezidentūra ir partija turi nemažai bendrų iniciatyvų ir bendro darbo patirties, o „Prezidentas ir Lietuvos regionų partija, ne tik regionų politikos, bet ir kitais klausimais žiūri viena kryptimi“.

„Prezidento nuomone, dabartinė šalies Vyriausybė regionams neskiria pakankamo dėmesio, todėl šia linkme nuveikta per mažai.

Skatinant regionų augimą bei vystymąsi galima pasiekti žymiai geresnių rezultatų, tačiau tam reikia politinės jėgos, kuri suvokia, jog regionų politika neapsiriboja ataskaitomis Europos Sąjungai ar skambiomis frazėmis.

Jėgos, suprantančios, kad tam reikia konkrečių darbų, kuo pasireiškė ligšiolinis konstruktyvus Prezidentūros ir Lietuvos regionų partijos bendradarbiavimas“, – pranešime cituojamas P. Mačiulis.

Lietuvos regionų partija Europos Parlamento rinkimams teikia 22 kandidatų sąrašą. Jame be Ž. Pinskuvienės yra abu partijai atstovaujantys parlamentarai – mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys J. Pinskus ir Andrius Palionis, buvęs ūkio ministras Kęstutis Daukšys ir kiti.

Lietuvos regionų partija dabartiniu pavadinimu veikia nuo 2021-ųjų liepos, persivadinusi iš buvusios Lietuvos socialdemokratų darbo partijos. Per 2020 metų Seimo rinkimus ši partija gavo 3,7 proc. rinkėjų balsų. 

Teisingumo ministerijos sausio duomenimis, Lietuvos regionų partijai šiuo metu priklauso 5,9 tūkst. narių.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną, Europos Parlamento – birželio 9 dieną. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder