Į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje renkasi Aljanso lyderiai

Ruošiantis NATO susitikimui, institucijos spręs dėl patikrų pasienyje, nemokamo transporto

Ruošiantis NATO Vilniaus viršūnių susitikimui, Vyriausybė trečiadienį spręs, ar renginio metu ir kelias dienas prieš jį bei po jo Lietuvoje atnaujinti valstybės vidaus sienos kontrolę.

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo patikrinimus atnaujinti nuo liepos 7 dienos 8 val. iki liepos 13 dienos 8 valandos.

Kontrolė apimtų patikros vietas Lietuvos pasienyje su Latvija ir Lenkija, taip pat kontrolės punktus keliaujant per oro ir jūrų uostus Šengeno vidaus reisais.

Šiuo metu vykstant per vidaus sienas yra privaloma turėti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę, tačiau patikrinimai nėra vykdomi.

Pasak VRM, atsižvelgiant į situaciją ir galimas grėsmes, patikrinimai vyks rizikos analize paremta pasirinktine tvarka bet kuriuo paros metu. Patikrinimams bus naudojama laikinai įrengta infrastruktūra.

Tuo metu Vilniaus savivaldybė ketina apsispręsti, ar nuo 2023 metų liepos 10 dienos iki liepos 13 dienos keleiviai visais Vilniaus miesto savivaldybės vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais bus vežami nemokamai.

Tarybai pateiktame nutarimo projekte taip pat siūloma NATO susitikimą Vilniuje pripažinti savivaldybės remiamu renginiu ir leisti jo dalyviams pasiruošimo renginiui metu – liepos 7–9 dienomis – visais viešojo transporto maršrutais važiuoti nemokamai.

NATO viršūnių susitikimas Vilniuje vyks liepos 11–12 dienomis. Tai pirmas kartas, kuomet Lietuvoje organizuojamas šis renginys.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder