Valdemaras Rupšys

Rupšys dalyvaus Berlyno saugumo konferencijoje

(1)

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys išvyksta į Berlyno saugumo konferenciją.

Dvi dienas truksianti konferencija yra vienas didžiausių Europos saugumo ir gynybos klausimams skirtų renginių, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Lietuvos kariuomenės vadas pakviestas prisijungti prie forumo tema „Atgrasymas ir gynyba centriniame regione“, kuriame bus aptariami kertiniai atgrasymo būdai ir gynybos planai. Jame nuomonėmis keisis ir diskutuos Lietuvos, Nyderlandų, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos kariuomenių vadai.

Jie aptars NATO ir ES politinės lyderystės, greito reagavimo pajėgų klausimus, „branduolinės kortos“ kaip NATO atgrasymo svarbą. Renginio metu bus aptariamas pasirengimas ginti NATO valstybių teritorijas ir kelių dimensijų gynybos planai bei stipraus rezervo sukūrimas.

Konferencijoje taip pat bus aptariama ES Strateginio kelrodžio strategija, NATO saugumo ir gynybos planai skirtingose dimensijose, energetinė ir kritinė infrastruktūra kaip ekonominio saugumo pagrindas, klimato kaitos reikšmė saugumui, sveikatos priežiūros sistema kaip nacionalinės gynybos strategijos dalis, dirbtinio intelekto naudojimas karinėje dimensijoje bei karinė pagalba Ukrainai.

„Berlyno saugumo konferencijoje“ kasmet dalyvauja nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento nariai, ministerijų ir agentūrų, ginkluotųjų pajėgų ir saugumo organizacijų atstovai daugiau nei iš 50-ies šalių, taip pat karinės pramonės atstovai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder