Valdemaras Rupšys

Rupšys Vilniuje susitiks su Italijos kariuomenės vadu

Lietuvoje su oficialiu vizitu penktadienį lankysis Italijos kariuomenės vadas Giuseppe Cavo Dragone (Džiuzepė Kavas Dragonė), jis susitiks su Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu.

Kaip skelbia Lietuvis kariuomenė, susitikimo metu bus aptariama Baltijos šalių saugumo situacija ir gynybos planai, NATO rotacinio oro gynybos modelio iniciatyva, pajėgumų vystymas bei turimos infrastruktūros tobulinimo planai.

Italijos kariuomenės vadas ketvirtadienį taip pat dalyvavo NATO oro policijos misijos pasikeitimo ceremonijoje Šiauliuose, kur Italijos kontingentą su keturiais „Eurofighter Typhoon“ naikintuvais pakeitė Belgijos ir Prancūzijos kariai bei orlaiviai.

Anot kariuomenės, didžiausias Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimas gynybos srityje pasiektas 2006 metais, kai buvo sudarytas kontraktas su Italijos įmone dėl trijų transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimo.

2015 metaus Italijos kontingentas pirmą kartą budėjo NATO Oro policijos misijoje Baltijos šalyse, kurią vykdė iš Lietuvos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose.

Atsižvelgiant į saugumo situaciją ir iššūkius Viduržemio jūros regione Lietuvos kariai 2015 metais prisijungė prie Europos Sąjungos jūrinės operacijoje SOPHIA. Jos tikslus vėliau perėmė tarptautinė operacija IRINI, nukreipta prieš nelegalių imigrantų gabenimą iš Afrikos į Europą bei skirta užtikrinti, kad būtų laikomasi Jungtinių Tautų ginklų embargo Libijai.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder