Rusų kalbos mokytojai kviečiami įsigyti antrą kvalifikaciją – apmokės valstybė

(2)

Rusų kalbos mokytojai kviečiami įgyti antrą kvalifikaciją, Lietuvai siekiant nuo dominuojančio rusų kaip antrosios užsienio kalbos mokymo pereiti prie Europos Sąjungos (ES) kalbų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pirmadienį išplatintame pranešime pažymi, kad antros kvalifikacijos įgijimą rusų kalbos mokytojams finansuos valstybė

„Suprantame, kad mažėjant rusų kalbos populiarumui ir keičiantis mokinių ir jų tėvų požiūriui, kokias užsienio kalbas pasirinkti, rusų kalbos mokytojams gali mažėti darbo krūvis. Todėl kviečiame juos naujai pažvelgti į savo galimybes ir polinkius ir įgyti papildomų kito dalyko kompetencijų“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pasak ŠMSM, planuojant 2023 ir ateinančių metų pedagogų grupes kito mokomojo dalyko ar specializacijos kompetencijoms įgyti, šie mokymai prioritetine tvarka bus pasiūlyti rusų kalbos mokytojams. Šio dalyko mokytojai, ketinantys įgyti antrą kvalifikaciją, iki vasario 24 dienos internete turėtų užpildyti klausimyną.

Ministerija taip pat imasi populiarinti vokiečių ir prancūzų kalbas, kurias kaip antrąją kalbą vaikams renkasi mažiau tėvų.

Vokiečių ir prancūzų kalbų studijas planuojama priskirti prie prioritetinių pedagogikos studijų specializacijų – įstojusiesiems į šių dalykų bakalauro pedagogines, gretutines ar profesines studijas bus skiriamos skatinamosios 300 eurų stipendijos, išankstinę darbo sutartį su mokykla sudariusiems baigiamųjų metų studentams – 500 eurų stipendijos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra parengusi veiksmų planą, kuris skirtas ES kalboms populiarinti. Vasarį ir kovo pradžioje, bendradarbiaujant su ES šalių ambasadomis ir kultūros centrais, bus organizuojamos bandomosios prancūzų ir vokiečių kalbos pamokos, skirtos mokiniams susipažinti su naujomis užsienio kalbomis, numatomi kiti šioms kalboms populiarinti skirti renginiai.

Pasak pranešimo, bus parengtas nuotolinio, mišraus ir hibridinio mokymo modelis užsienio kalboms mokyti, šių metų rudenį modelis bus išbandomas mokyklose.  

Rusų kalba mokyklose kol kas išlieka dažniausiai pasirenkama antra užsienio kalba, tačiau jos, kaip antrosios užsienio kalbos, populiarumas mažėja, pažymi ministerija.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiais mokslo metais rusų kalba, kaip antroji užsienio, mokyklose buvo populiariausia – ją pasirinko beveik 15 tūkst. šeštos klasės mokinių.

Bet ministerija pažymi, kad padaugėjo mokinių, kurie kaip antrąją užsienio kalbą renkasi mokytis vokiečių – šiais mokslo metais ją pasirinko 21,5 proc. (praėjusiais – 15,2 proc.), prancūzų kalbą pasirinko 8 proc. (pernai – 7 proc.), tai yra vokiečių kalbą pasirinko 4 765, prancūzų – 1 814 šeštos klasės mokinių.

Lietuvos švietimo vadovai yra nurodę rekomenduojantys mokykloms atsisakyti rusų kaip antrosios užsienio kalbos. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder