S. Malinauskas atsakė A. Verygai: „Kiek turi būti trenktas“

Tinklaraštininkas ir buvęs premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas nepraleido negirdom buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos „papasakotos istorijos“. Jis savo „Facebook“ paskyroje pareškė: „Kiek turi būti trenktas, kad savo visišką neįgalumą spręsti gyvybiškai svarbius klausimus pateiktum kaip priekaištą tam, kuris juos bandė spręsti, nors tai ir nebuvo mano įgaliojimų sritis?“

„Kaip didžiausią priekaištą man buvęs ministras pateikia tai, jog stengiausi, jog dezinfekcinio skysčio atsirastų greičiau, kas ir pavyko“, – rašo S. Malinauskas ir priduria, kad „Vilniaus degtinės“ atstovus atsivedė ne jis. Jie esą atėjo patys ir dezinfekacinio skysčio tema pirmiausia pabendravo su ministro patarėja Lina Bušinskaite.

„Nežinau, kodėl ministro atstovė spaudai tai sprendė, bet faktas, kad niekas nepajudėjo iš mirties taško. Tada kilo vieša audra, Liudvikas Andriulis parašė FB ir man tuo pačiu FB parašė „Vilniaus degtinės“ vadovas, kurio iki tol nepažinojau.

Pasakė, kad gali dezinfekcinį skystį pardavinėti jau dabar, bet SAM daro viską, kad tai neįvyktų, – savo versiją dėsto buvęs premjero patarėjas. – Kreipiausi į premjerą, ministrui buvo pasakyta tai spręsti, dar tą pačią dieną SAM susirinko didieji gamintojai, buvo pasakyta prie stalo, kad per kelias dienas galima išspręsti formalumus, padarėm spaudos konferenciją ir... jau vakare sužinojau, kad SAM net neketina vykdyti susitarimų.“

Esą „neoficialiai buvo įvardinta, kad Veryga labai įsižeidęs dėl „Vilniaus degtinės“ reklamuotos nealkoholinės trauktinės ir „pagal jų dūdelę nešoks“.

„FB parašiau, kad jei per savaitę tai nebus išspręsta – trauksiuosi. Teko pasitraukti anksčiau, nes ministrui tiesa nepatiko. Reikėjo meluoti, kad viskas labai gerai, puiku, nei kaukių, nei dezinfekcinio netrūksta. Kaukių iš viso nereikia, jos tik trukdo, – pažymėjo tinklaraštininkas. – Kiek turi būti trenktas, kad savo visišką neįgalumą spręsti gyvybiškai svarbius klausimus pateiktum kaip priekaištą tam, kuris juos bandė spręsti, nors tai ir nebuvo mano įgaliojimų sritis? Galėjau tiesiog nusispjauti, bet žinojau, kad tas skystis mokyklose, poliklinikose, parduotuvėse gali realiai gelbėti gyvybes.“

O savo įrašą A. Verygai S. Malinauskas baigė taip: „Visą laiką bėgai nuo atsakomybės, užuot ją prisiėmęs. Ir dabar tai darai.“

Kaip anksčiau Alfa.lt rašė, buvęs sveikatos apsaugos ministras tikino netoleruosiantis buvusio premjero patarėjo „nusišnekėjimų“ ir, jei reikės, papasakos tiesą.

„Žinot, niekada nepraktikavau dergimo ant buvusių bendradarbių ar kolegų. Bet šitas veikėjas iš dergimo kraunasi pinigus. Gąsdina, pamanyk, jį mažutį. Taip, mes juk gyvename Kolumbijos džiunglėse, kuriose už kiekvieno medžio ar miegamojo lovos filmavimo kadre laukia koks nors užpuolikas. Matyt, tas įspūdis susidarė bežaidžiant ant palangės sudėliotus žaidimėlius“, – antradienio vakarą feisbuko paskyroje rašė A. Veryga.

Buvęs sveikatos apsaugos ministras, vertindamas S. Malinausko išsakytas mintis LNK laidoje „Bus visko“, teigė, kad buvęs Ekstremalių situacijų valdymo centro Visuomenės informavimo grupės vadovas kuria nebūtas istorijas ir „kraunasi“ iš to pinigus.

„Aš irgi moku istorijas pasakoti. Prisiminkim dezinfekcinio skysčio istorijas. Tada S. Malinauskas Vilniaus degtinės chebrytę vedžiojo ir šokdino visus, kad greičiau jiems leidimą dezinfekciniam skysčiui gaminti išduotų, ir piktinosi, kad atsakingi žmonės dar kažkokių formulių reikalavo. Juk reikėjo tiesiog leisti vodkę kaip dezinfekcinį pardavinėti.

Čia tas pats Visuomenės informavimo grupės vadovas, kuris, užuot informavęs ir raminęs visuomenę, taip supanikavo, kad vakarais savo paniką socialiniuose tinkluose ištaškydavo. Ir taip, aš su tokiu isteriku dirbti negalėjau. Ačiū Premjerui, kad tai suprato.

Dabar šitas veikėjas iš dramatiškų istorijų pinigus kraunasi. Negaila, tegul kraunasi, bet drabstyti savęs purvais neleisiu ir kiekvienam tokiam nusišnekėjimui papasakosiu savąją įvykių versiją. O tada jau galėsit spręsti, kas teisus“, – feisbuke rašė A. Veryga.

 

Sidebar placeholder