Saboniui ir Makūnui bus įteiktos Sporto universiteto garbės daktaro regalijos (1)

Lietuvos sporto universiteto (LSU) garbės daktaro regalijos penktadienį bus įteiktos buvusiam krepšininkui Arvydui Saboniui ir Kauno rajono merui, šios aukštosios mokyklos alumnui Valerijui Makūnui.

„Dešimtmetį būdamas Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu ir iki šiol A. Sabonis glaudžiai bendradarbiauja su LSU dėstytojais ir mokslininkais – krepšinio specialistais, noriai dalijasi savo treniruočių ir varžybine patirtimi. Tai itin svarbu rengiant būsimuosius krepšinio specialistus“, – sakė LSU senato pirmininkas Vidas Bružas.

A. Sabonis – vienas garsiausių Lietuvos krepšininkų, 1982 metų pasaulio čempionas, 1988 metų Seulo olimpinių žaidynių čempionas, 1992 metų Atlantos ir 1996 metų Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojas, 1997 metais jis išrinktas geriausiu Europos krepšininku, 2003 metais su Kauno „Žalgirio“ komanda tapo Lietuvos čempionu ir naudingiausiu Eurolygos sezono žaidėju.

LSU garbės daktaro vardas V. Makūnui suteiktas už naujų švietimo idėjų propagavimą ir įgyvendinimą rajono ugdymo įstaigose, už nuolatinį Kauno rajono savivaldybės bendradarbiavimą ir visokeriopą paramą LSU skleidžiant gerąją patirtį apie universiteto veiklas, organizuojant studentų pedagogines praktikas, įdarbinant LSU absolventus ir teikiant jiems metodinę pagalbą, pranešė universitetas.

„Lietuvos sporto universitetą ir Kauno rajono savivaldybę, kuriai sėkmingai vadovauja V. Makūnas, jau daugelį metų sieja tvirti bendradarbiavimo ryšiai“, – teigė V. Bružas.

Lietuvos sporto universiteto senato sprendimai dėl garbės daktaro vardo suteikimo A. Saboniui ir V. Makūnui priimti vasaros pradžioje.

LSU garbės daktarų vardai anksčiau suteikti olimpiniam čempionui Modestui Paulauskui, krepšinio trenerio Vladui Garastui, atletinio rengimo pradininkui  Aleksandrui Kosauskui, Karolinskos (Švedija) universiteto mokslininkui Hakanui Westerbladui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder