Lietuvos vėliava

Seimas linkęs pritarti siūlymui neskirti baudų už neiškeltas vėliavas prie negyvenamų namų

(3)

Seimas linkęs pritarti siūlymui neskirti baudų už neiškeltas vėliavas prie namų, kuriuose nėra nuolat gyvenama, tačiau nesutinka atsisakyti tokio įpareigojimo visiems gyventojams.

Parlamentas praėjusią savaitę po svarstymo pritarė opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovo Algimanto Dumbravos projektui, kuriuo numatoma išlyga netaikyti reikalavimo per valstybės šventes Lietuvos valstybės vėliavą iškelti prie, virš ar ant gyvenamųjų namų, jei juose nėra nuolat gyvenama.

Už tai balsavo 96 Seimo nariai, dar liko paskutinis balsavimas dėl pataisos priėmimo.

A. Dumbrava sako pataisas parengęs, kai į jį kreipėsi žmonės dėl administracinių baudų, kurias gauna už tai, kad prie gyvenamojo namo – dažniausiai tai būna tėvų ar senelių paveldėtos negyvenamos sodybos – neiškėlė Lietuvos vėliavos valstybės švenčių dienomis.

Jo parengtam projektui konservatorius Kęstutis Masiulis įregistravo siūlymą, kuriuo iš viso gyventojams būtų naikinamas reikalavimas kelti vėliavas per šventes, paliekant prievolę tik įstaigoms ir organizacijoms, bet jis atmestas.

K. Masiulis teigė siūlantis sekti Va­ka­rų vals­ty­bių pa­vyz­džiu, kur žmonės vėliavas prie namų iškelia skatinami pasididžiavimo valstybe, o ne įstatymo prievolės.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas laikosi pozicijos, kad Lietuvos valstybės vėliava neatsiejama visų valstybės švenčių ir renginių dalis ir įpareigojimas ją kelti turi likti kaip pagarbos ženklas Lietuvos valstybei ir visiems už ją kovojusiems.

„Aš esu ap­stul­bu­si ir amo ne­te­ku­si, kad ko­le­ga kon­ser­va­to­rius, aš su­pran­tu, bu­vęs ko­mu­nis­tas, siū­ly­tų ne­kel­ti vals­ty­bi­nės vė­lia­vos prie na­mų. Taip ne­gerb­ti vėliavos yra ne­įti­kė­ti­na“, – į K. Masiulio siūlymą, primindama jo priklausomybę komunistų partijai sovietmečiu, reagavo Seimo narių Mišrios grupės atstovė Agnė Širinskienė.

Šiuo metu pažeidus vėliavų iškėlimo tvarką, gyvenamųjų namų savininkams gresia įspėjimas arba bauda nuo 10 iki 12 eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas gyvenamųjų namų savininkams užtraukia baudą nuo 12 iki 16 eurų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder